Çinli Hackerlar ABD Ordusunun Tasarımlarını Çaldı

cinli hackerlar ABD silah sistemlerini caldiSon günlerde moda olan haberlerden bir tanesi daha bugün Pentagon’dan yapılan açıklamayla doğrulandı. Özellikle yasa dışı bilgi edinimi konusunda Hackerlardan faydalanan Çin Halk Cumhuriyeti şimdi de ABD tarafından suçlandı. Dün akşam saatleri itibariyle Pentagon, ABD ordusuna ait silah tasarımlarının Çinli Hackerlar tarafından çalındığı şeklinde açıklamada bulundu.

Pentagon’un raporları doğrultusunda basın açıklaması yapan Beyaz Saray Basın Sözcüsü Jay Carney durumun askeri sistemlerine karşı yapılan siber saldırı olarak tanımladıklarını belirtti. Amerikan Savunma Bakanlığı’nın gizli veritabanına erişmeyi başaran Çinli Hackerlar ABD’nin gelişmiş yeni patriot savunma sistemlerinin de yer aldığı, V-22 OSprey savaş uçağı, F-35 savaş jeti tasarımlarının tamamını ele geçirdi.

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Güvenlik Danışmanı Tom Donilon durumun iki ülke arasında gerilimi tetikleyebileceği şeklinde açıklama yaptı. Çinli yetkililer durumun tamamen bireysel çabalardan ibaret olduğu üzerinde hem fikirken, ABD’ye karşı yapılan bu saldrıdan haberdar olmadıklarının altını çizdi.

Son günlerde adından sıkça bahsettiren Çinli Hackerlar daha önce de Avustralya İstihbarat Teşkilatının bilgi ve belgelerini çalmakla suçlanmışlardı.

Bir önceki yazımız olan iOS 7 Bomba Gibi Geliyor (Video) başlıklı makalemizde Apple, iOS 7 ve iOS 7 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!