Son Eklenenler
Çin Haber Sitelerini Engellemeye Devam Ediyor

Çin Haber Sitelerini Engellemeye Devam Ediyor

Çin Halk Cumhuriyeti içerisinde uygulanmakta olan internet yasaklarına bir yenisi daha eklendi. Dünyaca ünlü haber sitelerinden The Wall Street journal ve Reuters bünyesinde Çince yayın yapan haber siteleri Çin Hükumetinin aldığı bir kararla ülke içerisindeki erişimi tamamen engellendi. İngilizce versiyonlarında herhangi bir engelleme yapılmadığı belirtilen siteler yayınlarına ana dilleriyle devam etmekte. Çin hükumeti tarafından resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Geçtiğimiz yaz aylarında yine ABD ve Avrupa merkezli haber sitelerinden Bloomberg ile Businessweek’i de engelleyen Çin yönetimi hiçbir sebep göstermeden sansür uygulamalarına son sürat devam ediyor.

New York Times gazetesinde yeralan bir habere göre Reuters haber ajansında çalışan bir gazeteciye sebepsiz olarak Çin vizesi verilmediğinden bahsedilmekte. Buna karşılık ABD ve Kanada menşeyli toptancı ve yöneticiler Çin markalarını mümkün olduğunca tercih etmeme kararı verdi. ZTE, Lenovo ve Huawei gibi ünlü Çin markalarının ithalatına kota uygulayan ABD ve Kanada bakalım ilerleyen günlerde dış ticaret stratejisini nasıl şekillendirecek?

Bir önceki yazımız olan Korsan Film ve Müzik İndirene Ağır Cezalar Yolda başlıklı makalemizde internet telif hakkı ceza, korsan film indirene ceza ve Korsan Film ve Müzik indirene Ağır Ceza hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.