Son Eklenenler
Biri Sizi İzliyor Olabilir

Biri Sizi İzliyor Olabilir

Her ne kadar teknoloji sürekli gelişme kaydetse, her geçen gün yeni bir ürün piyasaya sürülse de bir o kadarda güvenlik açığı teknoloji kullanımınızı tehdit edebiliyor. Teknolojik ürünlere ne kadar güvensek de art niyetli kişiler, bazı tekniklerle mobil cihazlarımıza, bilgisayarlarımıza hatta akıllı ev aletlerimize bile uzaktan müdehale edebilmekte. Konuyla ilgili haberimiz ABD’den elimize ulaştı. Johns Hopkins Üniversitesi’nde görev yapan iki araştırmacı: Matthew Brocker ve Stephen Checkoway üzerinde çalıştıkları bir yazılım sayesinde Apple MacBook cihazlarının üzerindeki ISight kamerasını siz farketmeden izleyebilmekte. ISeeYou adını verdikleri program MacBook’larla birlikte gelen ISight kameranın aktif olduğu zaman yeşil ışıklarını harekete geçirmeden uzaktan görüntü alınabilmesini sağladılar.

Uzmanlar buna benzer bir durumun geçtiğimiz yıl Amerika Gençlik Kraliçesi’nin uzaktan çekilen çıplak kamera görüntüleriyle gündeme geldiğini hatırlatarak konunun ABD mahkemelerine intikal ettiğini belirtmekte. Uzaktan kamera izlemeyi sağlayan casus programların yalnızca Macbook‘lar üzerinde değil aynı zamanda sıradan bilgisayarlar üzerinde de kullanılabildiği belirtilmekte. Bilişim Güvenliği uzmanları ister MacBook, ister PC isterseniz Linux kullanıcısı olun; cihazınızda mutlaka antivirüs ve antispam barındırın.

Bir önceki yazımız olan Acer'ın Yeni CEO'su Belirlendi başlıklı makalemizde ACER, Acer yeni CEO ve Acer yeni ceo kim hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.