Son Eklenenler
Bilgisayardan WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Bilgisayardan WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Mobil cihazlarda en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bugün 50 milyonun üzerindeki kullanıcı sayısıyla dikkatleri çekmeye devam ediyor. Teknoloji Defteri olarak geçtiğimiz aydan itibaren sizler için birtakım ipuçları yayınlamaya başlamıştık, bugün sizler için hazırladığımız makalede en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ı bilgisayarlarımızda nasıl kullanacağımızı anlayacağız. Normalde yalnızca akıllı cep telefonları üzerinde çalışan WhatsApp uygulaması ManyMo web sitesi aracılığıyla bilgisayarlar üzerinden de kullanılabilir hale gelmekte. Bilgisayardan WhatsApp kullanmak için yapmamız gereken ilk şey Manymo web sitesine gidip açılan sayfada yukarıdaki linklerden Sign Up (üye ol) bağlantısını kullanarak siteye üye olmanız gerekmektedir.

WhatsApp bilgisayar versiyonu

Belirlediğiniz üyelik bilgilerinizi kullanarak siteye giriş yaptıktan sonra yine yukarıdaki “Launch Emulator” bağlantısına tıklayarak açılan sayfada “App” kategorisine giriş yapmanız gerekmektedir. App kategorisinin içerisinde Launch with seçeneğini gördükten sonra whatsapp apk dosyasını karşıdan yüklemeniz gerekmektedir. Uygulamanın indirilmesi tamamlandıktan sonra çalıştırarak Launch butonuna tıklamanız yeterlidir.

whatsapp dogrulama

WhatsApp uygulaması çalıştıktan sonra sizden telefon numaranızı doğrulamanızı isteyecektir. SMS ile doğrulamanın başarısız olmasını bekleyin ve ardından açılacak olan seçenekte arama ile doğrulama yöntemini kullanacaksınız. Gelen doğrulama kodunu uygulamaya girdiğinizde WhatsApp sizi arayacak ve uygulamanız aktif hale gelecektir.

whatsapp karsimama ekrani

Doğrulamanın tamamlanmasının ardından adımızı yazarak uygulamaya giriş yapıyoruz. Sorunsuzca kullanmaya başlayabiliriz. Yalnız hatırlatmamız gereken birşey var. WhatsApp uygulamasını bilgisayarımız üzerinden çalıştırdığımızda ve yeniden telefon üzerinden kullanmak isterseniz 25 ile 60 dakika arasında beklemeniz gerekmektedir. WhatsApp bilgisayar versiyonunun en büyük avantajı ise boyut açısından geniş bir ekrana sahip olmanızdır. Bunun haricinde herhangi bir avantajı olduğunu düşünmüyoruz.

whatsapp kullanici adi

Eğer bu yöntemler WhatsApp kurulumunu yapamadıysanız. 2. yöntem Bilgisayarda WhatsApp Çalıştırmak isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan MessageMe Bilgisayar İçin Geliyor başlıklı makalemizde Bilgisayarda Messageme kullanımı, MessageMe ve MessageMe bilgisayar versiyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.