Son Eklenenler
Beklenen Google Pagerank Güncellemesi Geldi

Beklenen Google Pagerank Güncellemesi Geldi

En başta web sitelerinin sahipleri olmak üzere, editörler, link satışlarından para kazananlar için büyük önem arz eden Google Pagerank güncellemesi 06 Aralık 2013 itibariyle nihayet başladı. Peki Google Pagerank nedir? Dünyanın en büyük arama motoru olan Google tarafından web sitelerinin içeriklerine, dışardan aldıkları kaliteli backlink’lere, organik olarak ziyaretçi sayıları ve kendi arama motorları üzerinde gelen ziyaretçi istatistiklerine göre yapmış olduğu reyting sıralaması olarak bilinen Google Pagerank özellikle internet üzerinde kaliteli içeriğe sahip siteler için oldukça önemliydi. Geçtiğimi yıllarda yaklaşık 3 ayda bir defa olmak üzere web sitelerinin Pagerank değerlerini güncelleyen Google, 2013 yılında uygulamaya soktuğu Penguen güncellemesi ile çoğu sıralamayı bir günün içerisinde alt üst etmeyi başarmıştı.

Çoğu webmaster bilecektir ki ziyaretçi sayılarının en önemli kaynağı olan Google, Pagerank güncellemesi ile sitelerin içeriklerindeki özgünlüğü ve başarıyı kıstas alarak kendi algoritmasına göre bir sıraya sokmakta. 0 ile 10 arasındaki Pagerank oranları arasında sitenizin içeriğine ve kaliteli backliklere göre verilen pagerank değeri ziyaretçi sayılarının artmasında ve Google arama motorunda muadil anahtar kelimeler içerisinde daha üst sıralarda gösterilmesinde büyük etken olarak belirtilmekteydi. 2013 yılı içerisinde uzmanların beklediği tarihlerde gelmeyen pagerank güncellemesi başta webmaster forumları olmak üzere çoğu platformda tartışma konusu olmuş, site sahipleri bir türlü gelmeyen pagerank güncellemesi ile ilgili binlerce öngörüde bulunmuştu.

Aralık 2013 pagerank güncellemesi

2013 yılı içerisinde 04 Şubat ayında yapılan son Pagerank güncellemesi üzerinden 10 ay geçmesine rağmen hala yapılmayan güncelleme nihayet 06 Aralık 2013 tarihinde resmen başlatıldı. Aslında Google mühendislerinden verilen habere göre 2013 yılında yeni bir güncelleme yapılmayacağı bilgisi verilmişti. 2013 yılında artık yeni bir pagerank güncellemesi gelmesinden ümidi kesen webmasterlar 2014 yılı için içerik ve backlink çalışmalarına ağırlık vermeye başlamıştı derken 6 Aralık’ta gelen güncelleme büyük bir sürpriz oldu.

2011 yılından beri Teknoloji Haberleri kategorisinde sizlere hizmet veren Teknoloji Defteri’de bu güncelleme sonrasında 0 olan pagerank değerini 4 olarak güncellemeyi başarmıştır. Sitemiz ile ilgili hiçbir backlin çalışması yapılmadan yalnızca son 8 ay içerisinde özgün içerik girilmek suretiyle Pagerank 4 değerini almış olmamız oldukça sevindirici.

Bir önceki yazımız olan Twitter'da Nokia ve Samsung Kapışması başlıklı makalemizde akıllı ayakkabı, Nokia samsung twitter savaşı ve Nokia ve Samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. Evet bütün webmasterlar bu güncellemeyi bekliyordu, bilgilendirme için teşekkürler başarılar dilerim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.