Apple’ın Smartwatch Tasarımı ve Son ‘iTime’ Patenti Açığa Çıktı

[ads1]Apple’ın başkalarının akıllı saatleri için ne yaptığını takip ettiğini düşünmesi aslında yanlış olamazdı. Ya da, en azından, Cupertino merkezli şirketin iTime patenti aldığını söylemek de yeterli olabilir. Patent, adından da anlaşılacağı gibi, bağlantı kurulan cihazdan bildirimleri almak ile kısıtlanmamış daha çok bir akıllı telefona bağlı durumları izlemek için yapılmış gibi görünüyor – yakınlık algılama, bilek ve kol hareketleri, GPS konumlandırma ve çok daha fazlası gibi gelişmiş özellikler sunuyor.

Patente baktığımızda, Apple işlevselliği yine yüksek düzeyde. Elde planları ve saat kayışı gömülü sensörleri ile de çekici özellikleri var. Kullanıcıların aradıklarına bağlı olarak farklı özellikler için özelleştirilebilmesi mümkün olacak gibi.Kayış, GPS, dokunsal geribildirim (hareket kol ve bilek kadar uzanan) jest algılama ve kablosuz iletişim özelliği olacaktır.

TikTok3

Cihaz iki ayrı bileşene sahip. Yukarıda sözü edilen akıllı kayış ile, iTime kendisinin benzeri olan daha üstün teknoloji taşıyacak kardeşleri olacağından kesinlikle eminiz. Mesela dokunmatik medya oynatıcı iPod Nano’da bu özelliğin görünen patenti olmasa bile gerçekten üzerinde daha fazla tutacaktır.

iTime-Patent-1

Cihaz; bağlantı cephesinde, patente bağlı iPhone, iPod touch, iPad, hatta bilgisayar ile iletişim ve veri paylaşımını sağlayacak bir “kişisel kablosuz ağ” şeklinde özetlenebilir. Bu iletişim modu ne olacak, biz tamamen emin değiliz. Pratik etkileri henüz bilinmemektedir, ancak aynı zamanda, hem patente baktığımızda, hem de hücresel bağlantı çeşitliliğinden anlaşıldığı üzere, bir bilek telefonu olacağı anlamına gelir.

iTime-Patent-2

[ads2]ITime patenti, Apple’ın; bilek bandında sensörleri koyarak doğru ve farklı yaklaşımlar peşinde olduğunu göstermektedir. Bu durum; üretim maliyetlerini ve verimliliğini ekonomikleştirmek, ama aynı zamanda işlevselliği açısından kullanıcının elinde daha fazla kontrol olmasını istediklerini gösteriyor. Bu cihaz sadece Apple üzerinde çalıştığı bu tamamen farklı bir şey olabilir. Tabii ki, bunun için hepimiz çok merakla bekliyoruz. iWatch olup olmadığı net değil ama heyecan verici ve kararlılığa sahip.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S5 İncelemesi. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email" btn_text="Kayıt ol" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]