Son Eklenenler
Apple “Kavisli Dokunmatik Ekran” Patentini Aldı

Apple “Kavisli Dokunmatik Ekran” Patentini Aldı

Akıllı cep telefonu sektörünün lideri konumundaki Apple düzenlenen basın toplantısında Dokunmatik Kavisli Ekran modelinin patentini aldığını duyurdu. Markaların yeni çıkaracakları ürünlerle ilgili ipuçları aslında sahip oldukları ya da başvuruda bulundukları teknolojilerin patentleriyle doğru orantılı. Örneğin iPhone 5S henüz duyurulmadan Apple dokunmatik parmak izi tanıma sistemi iTouch’un patentini almış ve bu patentin arkasından ürettiği ilk üründe patentini entegre ederek kullanmıştı. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi tarafından verilen bilgiye göre Apple sahip olduğu Kavisli dokunma sensörü patenti ile 34. benzersiz patentinin sahibi oldu. Samsung ile arasındaki patent yarışında bir hayli geriden seyreden Apple patentlerin çokluğundan değil patentlerin kaliteli olmasından yana.

Patentini aldığı kavisli dokunmatik ekran patenti ile gelecekte üreteceği ürünlerle ilgili ipuçları veren Apple teknoloji meraklılarını şimdiden sabırsızlandırmaya başladı. Bazı sitelerden edindiğimiz genel kanaate göre Apple, 2014 yılı içerisinde piyasaya sunacağı iPhone 6 modelinde kavisli dokunmatik sensör teknolojisini kullanacak. Bazı uzmanlar ise Apple’un 2014 yılında 3 farklı model piyasaya süreceğini bu modellerin tıpkı iPhone 5’de olduğu gibi 5S ve 5C gibi farklılıklarının olacağı yeni modellerden birisinde de kavisli dokunmatik ekran teknolojisinin kullanılarak ürün farklılaştırmasına gidileceğine kesin gözüyle bakılıyor. Apple kanadında patent ile ilgili duyurudan başka herhangi bir açıklama yapılmadı. Sonucu hepimiz bekleyip göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Galaxy S5 Çıkmadan Test Sonuçları Göründü başlıklı makalemizde Browsermark, Galaxy S5 ve Galaxy s5 Browsermark testi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.