Son Eklenenler
Apple IPhone 6 İçin Kolları Sıvadı

Apple IPhone 6 İçin Kolları Sıvadı

Piyasada iPhone 5S ve iPhone 5C ile bomba etkisi yaratan Apple internet alemine düşen yeni bir sızıntıya göre 2014’e bomba gibi girecek. Bundan 2 ay öncesine kadar büyük hayal kırıklığıyla satışına devam ettiği iPhone 5 isimli akıllı telefonlardan aldığı şikayetleri ve kullanıcı isteklerini yeniden gözden geçiren Apple geçtiğimiz ay piyasaya sürdüğü yeni model iPhone 5S ve iPhone 5C telefonlar ile satış rakamlarını bir nebze de olsa yukarıya çekmeyi başarmıştı. Öyle ki son günlerde kulağımıza gelen dedikodular Apple’ın hız kesmeden çalışmalarına devam ettiği yönünde. Borsa yorumcularından tutun da teknoloji uzmanlarına varana kadar hemen hemen herkes Apple’ın 2014 yılının ilk çeyreğinde iPhone 6 modeliyle büyük bir çıkış yapacağı konusunda hem fikir.

ABD’nin en büyük finans danışmanlık şirketlerinden Jefferies’in analisti Peter Misek bugün yaptığı açıklamada yatırımcılarına Apple’ın önümüzdeki 6 ay içerisinde iPhone 6 modelini piyasaya süreceğine kesin gözüyle baktığını söyledi. Hatta Misek tarafından yapılan açıklamada yeni iPhone 6 modelinin özellik ve detaylarına da değindiği dikkatlerden kaçmadı. 4.8 inc ekran büyüklüğüne sahip olacağını belirten Peter Misek, şimdiye kadar üretilen tüm iPhone modellerinden daha büyük olacağı konusunda kesin konuştu. Dünya üzerinde 100 milyonun üzerinde iPhone kullanıcısının yer aldığını sözlerine ekleyen Misek, bunların 85 milyonundan fazlasının mevcut telefonunu değiştirmek istediği fakat son piyasaya çıkan iPhone 5S ve iPhone 5C modellerinin çok fazla tutulmayarak bu müşteri potansiyelinin iPhone 6 modeline kayarak iPhone 6 satışlarının muazzam derecede fazla olacağını söyledi.

iPhone 6 fiyatı hakkında 400 ile 600 Dolar arasında olacağı şeklinde yorum yapan analist Misek, yatırımcılarına Apple hiselerinden 2014 yılı içerisinde zarar etme olasılığının düşük bir beklendi olduğunu söyledi.

Bir önceki yazımız olan Asus Transformer Book T100 Özellikleri başlıklı makalemizde ASUS, Asus transformer book t100 ve transformer book t100 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. taner alçalı

    Bu iphone’a da yetişmek mümkün değil. İnsanın alası gelmiyor yenisi çıktıkça. hadi dedim 5s çıksın fiyatları biraz düşsün o zaman alırım dedim. tam böyle düşünürken PAT IPHONE 6 haberi.
    Sanırım şimdi bana da iphone 6S si beklemek düştü….

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.