Son Eklenenler
Apple CEO’su Tim Cook Twitter Hesabını Açtı

Apple CEO’su Tim Cook Twitter Hesabını Açtı

Steve Jobs’ın hayatını kaybetmesinin ardından şirketin başına geçen Apple genel müdür yardımcısı Tim Cook, yaptığı icraatlarıyla Apple’ın yeni döneminde adından sıkça söz ettiriyor. Şirketin katı kuralları ve zaman yetersizliği sebebiyle çoğu zaman sosyal medyadan uzak olduğunu belirten Tim Cook, nihayet Twitter hesabını açarak takipçileriyle buluştu. Dün onayladığı Twitter hesabından ilk Tweet’ini atan başarılı CEO Tim Cook takipçilerine şunları söyledi:

“Bugün Palo Alto’daki mağazaları ziyaret ettim. Çok sayıda mutlu müşteri gördüm ve bu bana neyi neden yaptığımızı hatırlattı”

Son dönemlerde iPhone 5 satışlarının azalması ve piyasaya sürdükleri yeni ürünlerin sosyal medya üzerinden pazarlanması aşamasında CEO Tim Cook’un bazı radikal kararlar aldığının göstergesi olarak görülmekte. An itibariyle 150 bin kişinin takip ettiği başarılı iş adamının takipçi sayısı her geçen saat giderek artmakta. Tim Cook’un twitter profiline göz attığımızda şuan itibariyle 11 kişiyi takip ettiğini görebilmekteyiz. Tim Cook’un takip ettiği kişilerden birisi de Apple’ın efsanevi ismi Steve Jobs’un eşi Laurene Powell Jobs.

Twitter hesabının gerçek olup olmadığını merak eden kullanıcılar için hesabın yanındaki mavi çek işaretini göstererek hesabın onaylanmış bir hesap olduğunu hatırlatmak isteriz. Apple geçtiğimiz hafta piyasaya sürdüğü iPhone 5S ve iPhone 5C akıllı telefonların satışlarını hızlandırmak için sosyal medya reklamlarına ağırlık vereceğini açıklamıştı. Uzmanlar Tim Cook’un Twitter hesabının da bu nedenle açılmış olduğunu belirtiyor. Tim Cook’un Twitter hesabına twitter.com/tim_cook adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan iOS 7 Nasıl Kullanılır başlıklı makalemizde iOS 7, iOS 7 kullanma klavuzu ve iOS 7 nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.