Son Eklenenler
Anonymous Üyesi Jeremy Hammond’a 10 Yıl Hapis

Anonymous Üyesi Jeremy Hammond’a 10 Yıl Hapis

Yaptıkları sanal saldırılarla dünya gündeminden hiçbir zaman düşmeyen Anonymous hacker grubu üyelerinden Jeremy Hammond devlete ait olan gizli belgeleri yasa dışı yollarla ele geçirip izinsiz olarak yayınladığı suçlamasıyla 3 aydan beri yargılanmaktaydı. ABD Mahkemelerince yargılanan Jeremy Hammond, daha önce işlediği sanal suçların da kesinleşmesiyle jürinin verdiği 10 yıl hapis cezasına çarptırıldığı belirtildi. Hackerler arasında dosyası oldukça kabarık sanal suçlarla dolu olan Hammond aldığı cezaya itiraz edeceğini belirtti. Jeremy Hammond bundan daha önce de 860 bin abonesi bulunan Stafor şirketine ait olan bilgileri kamuoyuna duyurarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Ayrıca onlarca bankaya ait olan gizli bilgileri ele geçirmek ve yaklaşık 60 bin civarında kredi kartı bilgilerini çalmaktan da yargılanan Anonymous üyesi 4 ay önce FBI ajanları tarafından yakalanmıştı. Mahkeme heyetine verdiği savunmada Wikileaks kurucusu tarafından da korunan Jeremy Hammond cezası kesinleşerek hapishaneye gönderildi.

Bir önceki yazımız olan Çin Haber Sitelerini Engellemeye Devam Ediyor başlıklı makalemizde Çin, çin haber siteleri engellendi ve engel hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.