Anonymous, MOSSAD’ı Hackledi!!!

Mossad hacklendiAnonymous adlı dünyaca ünlü hacker grubu dün gece saatlerinde İsrail’in istihbarat teşkilatı olan MOSSAD‘ın resmi web sitesini hacklediğini açıkladı. REDHACK ve Anonymous Hacker gruplarının ortak çalışması sonucunda hacklenen Mossad web sitesi yaklaşık 9 saat kadar yayından kaldırılıp açıklar tamamen kapatıldıktan sonra tekrar hizmete girdi. Mossad‘a ait sunucunun bir kısmını ele geçiren Hacker grubu istihbarat teşkilatı için çalışan 30 bin kişilik listeyi ele geçirdiğini açıkladı. Açıklamadan yaklaşık 2 saat sonra MOSSAD ajanlarının isimleri e-mail adresleri ve telefon numaralarının olduğu listeyi internet üzerinden yayınlayarak İsrail’e meydan okudu.

Son dönemlerde Filistin’e karşı yapılan saldırılar karşısında tarafsız kalmayarak İsraile ait onlarca devlet sitesini çökerten REDHACK hacker grubu, Twitter hesabında yaptığı açıklamada; “Filistinli çocukların yanındayız. Bu saatten sonra yakalansak, işkence görüp öldürülsek bile gam yemeyiz” yazarak İsrail’e meydan okuduklarını belirtti.

http://www.mossad.gov.il web sitesi üzerinden yayın yapan MOSSAD hacklendikten sonra ana sayfalarına aşağıdaki index yerleştirilerek “Mossad Hacked by Sector404 & Anonymous” yazısı eklendi. Ayrıca çalınan gizli bilgilerin basına sızdırılması MOSSAD çalışanlarının canını oldukça sıktı. Öyle ki MOSSAD Bilişim Daire Başkanı’nın gün içerisinde istifa etmesi bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Apple, Akıllı Saat Üretecek başlıklı makalemizde Aplle akıllı saat, Apple Akıllı saat üretecek ve iPhone Akıllı saat hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!