Son Eklenenler
Anonymous Bu Sefer Başbakanlığa Saldırdı

Anonymous Bu Sefer Başbakanlığa Saldırdı

Anonymous TC basbakanlik sitesini hacklediGeçtiğimiz günlerde Türkiye’deki resmi kurumlara saldırı yapacağını duyuran Anonymous adlı dünyaca ünlü hacker oluşumu dediğini yaptı. Bugün sabah saatlerinde Twitter üzerinden takipçilerine açıklama yapan Anonymous ekibinin sözcüsü, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık resmi web sitesini hacklediğini duyurdu.

Şuan itibariyle basbakanlik.gov.tr web sayfasına erişim tamamen engellendi. Anonymous hacker grubu bu saldırıyı yaparken Suriye elektronik ordusunun da desteğinden faydalandığını belirtti. Başbakanlığa ait sunucunun tüm işlevlerini engelleyen siber korsanlar aynı zamanda sunucuda yer alan dökümanları da ele geçirdiğini açıkladı. Başbakanlık bünyesindeki 60 e-posta hesabının şifrelerini de ele geçiren hackerlar, yapmış oldukları saldırının gezi parkı olaylarıyla ilişkili olduğunun da altını çizdi.

Aynı zamanda anonymous hacker grubu aralarında bakanlıklara ait resmi web sitelerinin de olduğu birçok siteye saldırı düzenlerken kys.rshm.gov.tr ve gatab.gov.tr adreslerine de saldırı düzenlediğini sözlerin ekledi.

Bir önceki yazımız olan Mac OSX 10.8.4 Güncellemesi Kullanımda başlıklı makalemizde Mac OS güncellemesi, Mac OSX 10.8.4 ve Mac OSX 10.8.4 indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.