Son Eklenenler
Android’li Nokia X A110

Android’li Nokia X A110

Nokia’nın aylardan beri dedikodusu eksik olmayan Android işletim sistemini barındıran ve her platformda en ucuz olacağı şeklindeki sızıntılar sonunda nihayetlendi. Teknoloji sitesi CNET tarafından verilen bir habere göre Android işletim sistemli Nokia X A110 Vietnam merkezli teknoloji satış sitelerinde görünmeye başladı. Fiyat ve özelliklerinin açıkça belirtildiği Vietnam merkezli web sitesinden edinilen bilgilere göre Nokia X A110 109 USD fiyat üzerinden satıla sunulmakta. 1 Ghz hızında çift çekirdekli işlemcisi ve 512 megabyte RAM’i ile performans bakımından çok da istenileni veremeyecek cinsten bir ürün olan Nokia X A110, 4 gigabyte kapasite ve 5 megapiksel arka kamerasıyla başlangıç seviyesi akıllı telefon serilerinden birisi olacak.

androidli Nokia X A110

109 USD fiyat üzerinden piyasaya sürülen Nokia X A110, özelliklerine göre en ideal seçeneklerden birisi olarak görünse de Google ile Microsoft arasında yaşanılan sıkıntılar nedeniyle Google Play mağazası ile uyumlu olamayacak fakat Microsoft tarafından verilen bilgiye göre kullanıcılar için ayrıca bir mağaza oluşturulup microsoft tarafından hazırlanan uygulamaların yer alması büyük olasılık olarak göze çarpmakta. 512 mb RAM tercih edilmesine karşın neden Android 4.4 işletim sisteminin kurulu olduğu ise ayrı bir muallak. Çoğu uzman Android 4.4 işletim sistemi olamayacağı yönünde kesin konuşsa da Vietnam kaynaklı site konuyla ilgili olarak herhangi bir açıklama yapmadı.

Bir önceki yazımız olan Geleceğin Google'ı Sesinizden Tanıyacak başlıklı makalemizde Google, Google ses tanıma ve Google SlickLogin satın aldı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.