Son Eklenenler
Android 4.4.1 Yayınlandı

Android 4.4.1 Yayınlandı

Google’ın mobil cihazlar için hazırladığı Android işletim sisteminin 4.4.1 versiyonu bugün yayınlandı. Kullanıcıların 4.4 versiyonunu beklediği şu sıralarda 4.4.1 versiyonunun duyurulması oldukça ilginç. Android 4.4.1, Nexus 5 modelli akıllı telefon için yayınlanan güncelleme ile resmen piyasaya sürüldü. Nexus 5 akıllı telefon özellikleriyle adından sıkça söz ettirirken kamerasındaki performans düşüklüğü ile bol miktarda eleştiriye maruz kalmaktaydı. Google Nexus 5 ile ilgili şikayetleri göz önünde bulundurarak Android 4.4.1 güncellemesi ile Nexus 5 için belirtilen kamera hata ve performansını yeniden düzenledi. Android 4.4.1 güncellemesi ile HDR+ özelliğine kavuşan Nexus 5 kamerası, eski versiyonda meydana gelen hızlı çekim ve kaliteli çekim bocalamasından da kurtulmuş oldu.

Bildiğiniz gibi Nexus 5 üzerindeki eski versiyona sahip kameralar ışığın yetersiz olduğu mekanlarda çekim yaparken aşırı derecede ISO arttırımıyla fotoğraflarda görüntü kirliliğine neden olan gürültüleri meydana getirmekteydi. Ayrıca eski versiyondaki kamera yazılımı hareketli çekimlerde odaklamayı tam olarak yapamamakta ve hareketli nesnenin bulanık olarak görünmesini sağlamaktaydı. Android 4.4.1 versiyonu ile Nexus 5 modelli akıllı telefonun piyasadaki en başarılı modellerden birisi olduğunu söylemek mümkün.

Bir önceki yazımız olan Unutulan Android Ekran Kilidini Açma başlıklı makalemizde Android, Android ekran kilidi nasıl açılır ve Ekran kilidi açma hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.