Son Eklenenler
Akıncılar Bangladeşli Abdülkadir Molla İçin Hackledi

Akıncılar Bangladeşli Abdülkadir Molla İçin Hackledi

2 hafta önce Bangladeş’te idam edilen Cemaat-i İslami Genel Sekreter Yardımcısı Abdülkadir Molla tüm İslam aleminde büyük tepkilere sahne olmuştu. Hatta Türkiye’de de toplanan gruplar Bangladeş Büyük Elçiliği önünde protesto gösterileri yapmıştı. Tüm bunların ardından Türkiye’nin en büyük hacker gruplarından birisi olan Akıncılar da bu duruma tepki olarak aralarında Bangladeş Başbakanlığı, Bangladeş Savunma Bakanlığı, Bangladeş İçişleri Bakanlığı gibi önemli bakanlıklara ait web sitelerini hackledi. Cyber-Warrior adlı grubun bünyesinde kurulan Akıncılar grubu bundan daha önceleri başta İsrail, ve Avrupa devletlerine ait önemli web sitelerini de hackleyerek gündeme gelmişti.

Abdülkadir Molla’nın idamını protesto için hackledikleri web sitelerine aşağıdaki metinleri yazan Akıncılar Hacker Grubu, olaydan aşırı derecede üzüldüklerini beyan ederken, tepkilerini Bangladeş Devletine ait önemli web sitelerini hackleyerek gösterdiklerini belirtti. Akıncılar grubu resmi web siteleri olan cyber-warrior.org adresindeki gövde gösterileri bölümünde hackledikleri web sitelerinin listesini yayınladı. Bangladeş’te Abdülkadir Molla için hacklenen web siteleri.

Rahman ve Rahim olan ALLAH’ın adıyla başlar ve ancak O’ndan yardım dileriz.

ALLAH yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz.(Bakara süresi 154)

“Eğer ALLAH yolunda öldürülürseniz veya ölürseniz, ALLAH’ın size lütfedeceği mağfiret ve rahmet onların biriktirdiklerinden daha hayırlıdır. Andolsun, ölseniz de öldürülseniz de muhakkak ki ALLAH’ın huzurunda toplanacaksınız.” (Ali İmran, 3/157-158)

  1. ispr.gov.bd – Bangladesh Milli Savunma Bakanlığı
  2. moind.gov.bd – Sanayi Bakanlığı
  3. msw.gov.bd – Sosyal Güvenlik Bakanlığı
  4. bpdb.gov.bd – Bangladesh Güç Geliştirme Kurumu
  5. drr.gov.bd – Felaket , Afet Yönetim Bakanlığı
  6. cca.gov.bd – Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı
  7. moedu.gov.bd – Bangladesh Halk Cumhuriyeti Hükümeti
  8. mole.gov.bd – Çalışma ve Istihdam Bakanlığı

banglades hack akincilar

Bir önceki yazımız olan IOS 7.1 Beta Sürümü Yayınlandı başlıklı makalemizde iOS, iOS 7.1 ve iOS 7.1 beta 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.