Son Eklenenler
10 Dakikada Şarj Olan Cep Telefonu Fujitsu Arrows

10 Dakikada Şarj Olan Cep Telefonu Fujitsu Arrows

Akıllı telefon yarışı hızla devam ederken kullanıcıların en çok yakındığı konulardan birisi olan kısa sürede bataryaların bitme problemini dinleyip buna göre daha uzun süre dayanan ve kısa sürede şarj olabilen batarlayarla müşterilerin ilgisini çekmeyi başaran Japon teknoloji şirketi Fujitsu bugün tanıtımını yaptığı Arrows A 301F modeliyle adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Tüketicilerin artık akıllı cep telefonlarında aradığı en büyük nitelik uzun süre giden batarya ve kısa sürede şarj. Her ne kadar değişik özelliklere sahip olsa da kısa sürede biten bataryası nedeniyle çoğu kullanıcının almaktan vazgeçtiği onlarca model ve markanın arasından rahatlıkla sıyrılabilecek olan Fujitsu Arrows A 301F modeli sahip olduğu donanımla da diğerlerinden geri kalmamakta.

1920 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip olan 5 inc büyüklüğündeki ekranıyla ve özellikle performansıyla son zamanlarda çoğu cep telefonu üreticisinin tercihi olan SnapDragon 800 işlemcisinin yanında 2 gigabyte RAM hızıyla performans olarak da yadsınamayacak donanım özelliklerine sahip Fujitsu Arrows A 301F modelinin en ilgi çeken yönü boşalan bataryasının yalnızca 10 dakika içerisinde şarj edilebilmesi. Peki Fujitsu bu kadar kısa sürede şarj olan bir telefon üretmeyi nasıl başardı dersiniz?

Öncelikle teknoloji şirketlerinin çoğundan eski bir geçmişe sahip olan Fujitsu markası, bünyesinde barındırdığı AR-GE birimleriyle yıllardan beri Japonya ve dünyada birçok teknoloji ödülünün sahibi. Bununla da kalmayan Fujitsu son dönemlerde bataryaların daha hızlı şarj olmasını sağlayan bir adaptör üzerinde çalışmaktaydı. Hızlı şarj etme özelliğine sahip bataryasının yanı sıra kullandığı pillerde de değişikliğe giden Fujitsu yalnızca kendi üreünleri için ürettiği, hızlı elektrotlanma özelliğine sahip 2600 mAh li-ion bataryalarıyla daha uzun süre perfomans kaybına uğramadan çalışma garantisi vermekte.

Yine Fujitsu tarafından Arrows A 301F modelinde kullanılan IGZO ekranı diğer ekranlara göre daha az enerji tüketerek cep telefonunuzu tasarruf modunda 3 günden fazla kullanmanıza imkan veriyor. 13 megapiksel çözünürlükteki kamerasıyla oldukça başarılı fotoğraflar çekebileceğiniz Fujitsu A 301F modeli 64 gigabyte dahili hafızası ve 128 Gigabyta’a kadar arttırılabilen micro SD giriş özelliğiyle bol miktarda kullanım alanı sunuyor. Wi-fi, Bluetooth 4, NFC, GPS bağlantı özellikleriyle profesyonel modellerde bulabileceğiniz tüm özelliklere sahip olan Arrows A 301F cep telefonu performans ve uzun süreli kullanım arayanlar için biçilmiş kaftan.

Bir önceki yazımız olan Sevdiğiniz İnsanlara Özel Bir Hediye başlıklı makalemizde klişeleri aşmış bir hediye, sevgili kitabı ve sevgilikitabi.com hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.