Son Eklenenler
Yahoo Tasarımını Yeniledi

Yahoo Tasarımını Yeniledi

Yahoo yeni tasarimiyle karsimizdaBir zamanların rakipsiz arama motoru ve günümüz arama teknolojilerinin alt yapısını oluşturarak diğer arama motorlarına ilham kaynağı olan Yahoo, bugünden itibaren yep yeni bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Henüz internet yaygın değilken 1994 yılında Stanford Üniversitesi‘nde Master yapan Jerry Yang ve David Filo isimli iki öğrenci tarafından kurulan Yahoo, bir site rehberi olarak farklı hiyerarşiyle düzenlenmiş bir arama motorundan oluşmaktaydı. İlk arama motorlarından birisi olma özelliğini taşıyan Yahoo giderek gelişen hizmet kalitesiyle ücretsiz mail servisi, hosting hizmetleri de vermeye başlamıştı.

Yahoo dün tamamlanan ve bugün görücüye çıkan yep yeni bir tasarımla karşımızda. Göresel olarak geliştirilmiş sayfa tasarımıyla ilk görüşte fark edeceğiniz Yahoo, özellikle mobil kullanıcıların arttığını da göz önünde bulundurarak rahat kullanılabilir bir konsept üzerine kurulmuş. HTML 2.0 teknolojisinin tüm imkanlarını kullanan Yahoo, özellikle farklı haber kategorilerine kolay geçişle sayfanın yenilenip yeniden açılmasına gerek kalmadan takip edebilme imkanı tanımış. Ayrıca kullanılan Facebook bağlantısıyla facebook’taki arkadaşlarınızın önerdiği haberleri de göstermişler. Yeni tasarımıyla başarı grafiğini bir çıta daha yükselten Yahoo, hala daha piyasada olduğunun ve rekabete devam ettiğinin sinyallerini verdi.

Bir önceki yazımız olan ASUS Sabertooth 990FX/GEN3 R2.0 Anakart İle Yolda Kalmanız İmkansız başlıklı makalemizde ASUS, ilk PCI Express 3.0 destekli anakart Sabertooth 990FX/GEN3 R2.0 ve Sabertooth 990FX/GEN3 R2.0 anakart hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.