Son Eklenenler
Yahoo, Dailymotion’ı Satın Almayı Planlıyor

Yahoo, Dailymotion’ı Satın Almayı Planlıyor

yahoo dailymotionu satın alıyorGeçtiğimiz haftalarda dünyanın ilk arama motorlarından birisi olan Yahoo’nun birçok yeni çalışmaya imza atacağı şeklinde haberimizi yayınlamıştık. Bu bağlamda ilk olarak tasarımını değiştiren ünlü web servisi Yahoo yeni tasarımıyla oldukça başarılı bir grafik çizdi. 2011 yılından beri akıllı cep telefonu çalışmalarına da hız veren Yahoo‘nun sıradaki hedefi, dünyanın en iyi ikinci video paylaşım sitesi olan Dailymotion‘ı satın almak istemesi oldu. Youtube’un arkasından en fazla ziyaret edilen Dailymotion’ın yaklaşık değerinin 300 milyon dolar olduğunu belirten uzmanlar, Yahoo‘nun Dailymotion hisselerinin %75’ini alacağı ve en büyük hissedar olarak yönetim kurulunun başına geçeceği söylenmekte.

Henüz Yahoo’dan resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen, şirket son dönemlerde aldığı radikal kararlarla büyük bir atağa geçtiğinin sinyallerini verdi. 2012 yılının Mayıs ayında sahte diploma skandalı nedeniyle şirketin CEO’su Scott Thompson‘ın istifa etmesiyle yerine Google’dan büyük ücretler ödenerek transfer edilen yeni CEO, Marissa Mayer‘ın şirket yönetimini tek başına idare etmesinin oldukça zor olduğunu söyleyenler olmuştu. Google’da ki başarılı kariyerini Yahoo’da sürdüren Marissa Mayer özellikle ilk olarak şirket personeli üzerine kurduğu iletişim sayesinde evlerinde çalışmakta olan personelini şirkette çalışmaya ikna etti. Yaptığı akılcı yatırımlar sayesinde şirkete bir nebze de olsa hayat veren Mayer, şirket hisselerinin değer kazanması için elinden gelen her türlü çabayı göstereceğinin sinyallerini verdi.

Bununla da kalmayan Yahoo yönetimi, şirket içinden sızan haberlere göre ünlü video paylaşım platformu Dailymotion’u satın alarak reklam departmanını güçlendirmek istiyor. Şimdilik kesin olmamakla birlikte Yahoo, ana sayfasından Dailymotion videolarına yer vermeyi planlıyor.

Bir önceki yazımız olan Galaxy S4 ve iPhone 5 Kapışması başlıklı makalemizde Galaxy S4 ve iPhone 5 kapışması, galaxy s4'mü iPhone 5'mi ve iphone 5 ve glaxy s4 karşılaştırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.