Son Eklenenler
Weibo’nun Hisseleri Satıldı

Weibo’nun Hisseleri Satıldı

weibo satildiÇin’in Twitter‘ı olarak kabul edilen ve yaklaşık 500 milyon kullanıcısıyla özellikle Çinliler tarafından rağbet gören Weibo.com web sitesinin %18’lik hissesi, yine Çin menşeyli e-ticaret sitesi olan ve herkes tarafından yakından tanınan alibaba.com tarafından satın alındı.

Sina Corporation’a ait olan tüm hisselerin %18’ini toplam 586 milyon dolar ödeyerek satın alan alibaba.com’un sahibi ve kurucusu Jack Ma tarafından yapılan açıklamaya göre; hem weibo hem de alibaba arasında kurulan ortaklığın iki kuruluşu da ileriye götüreceği belirtildi. Kullanıcı sayısıyla Twitter’a fark atan Weibo, şirket değeri olarak Twitter‘ın çok daha altında. Weibo hisselerinin alibaba.com tarafından satın alınmasıyla dün Çin borsa indexinde Weibo hisseleri %14 oranında arttı.

2 yıl önce Yahoo tarafından satın alınan alibaba.com hisselerinin ise yakın gelecekte halka arzedilmesi bekleniyor. Yahoo, alibaba ve Weibo üçlüsü arasındaki bu ticari anlaşmaların 3 şirket açısından faydalı olduğu uzmanlar tarafından belirtilmekte.

Bir önceki yazımız olan Twitter Ne Yapacak başlıklı makalemizde güvenlik önlemi, Twitter ve Twitter güvenlik önlemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.