Son Eklenenler
Twitter’da Yazdıklarınızı Facebook Hesabınızda Paylaşma

Twitter’da Yazdıklarınızı Facebook Hesabınızda Paylaşma

Sosyal medya kullanımının giderek artması beraberinde birbirinden farklı onlarca yeni platformun oluşmasını kolaylaştırdı. Günümüzde özellikle ülkemizde en çok ziyaret edilen sosyal medya sitelerinden olan Facebook ve Twitter hesaplarınızı birbirine bağlayarak Twitter üzerinden yaptığınız paylaşımları anında Facebook üzerine aktarabilirsiniz.

Twitter üzerinden yaptığınız tweetlerin Facebook hesabınızda da görünebilmesi için yalnızca Twitter hesabınız üzerinde birkaç ayar yapmanız yeterli olacaktır.

Twitter Hesabınızı Facebook ile bağlamak için yapmanız gerekenler

twitter-1Twitter hesabınızda oturum açarak giriş yapınız. Başarıyla giriş yaptıktan sonra yan taraftaki resimde gördüğünüz gibi ilk olarak Twitter hesabınızın üzerinde bulunan Çark butonundaki Ayarlar menüsüne bağlanmanız gerekmektedir. Ayarlar menüsü açıldıktan sonra ekranın solunda yer alan seçeneklerden “Profil” bölümüne giriş yapınız.

twitter-2

twitter-3Profil bölümü açıldıktan sonra sayfanın en altına doğru ilerleyerek Facebook ile bağlan butonuna tıklayarak gerekli bilgileri doldurduktan sonra Facebook hesabınızla Twitter hesabınızı ilişkilendirebilir ve Twitter‘da yaptığınız tüm paylaşımları anında Facebook profilinize de gönderebilirsiniz. Bu sayede her iki platformda aynı paylaşımları ayrı ayrı yapmanıza gerek kalmayacaktır. Facebook arkadaşlarınız Twitter’da yaptığınız paylaşımları görebilecek ve sizin Twitter profilinizi ziyaret edebileceklerdir. Takipçi sayınız bununla paralel olarak artacaktır.

Bir önceki yazımız olan Google Balon Geliyor başlıklı makalemizde Google, google balloon ve google balon hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.