Son Eklenenler
Türk Yapımı Navigasyon YolBil ile Kaybolmayın

Türk Yapımı Navigasyon YolBil ile Kaybolmayın

YolBil Turk yapimi navigasyonSon yıllarda ülkemize giren navigasyon cihazlarını kaldırıp atmanın vakti geldi. Çünkü tamamiyle Türkçe ve Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen YolBil sistemi geliyor. Kullanıcılar hem cihaz bedelinden hem de yazılım güncelleme derdinden kurtaracak olan YolBil sisteminin en büyük özelliği Android işletim sistemiyle uyumlu tüm cihazlarda kullanılabilmesi. Artık navigasyon cihazlarına avuç dolusu paralar ödemeye son veren YolBil yazılımı ile akıllı telefonunuzu aynı zamanda profesyonel bir navigasyon cihazına çevirebilirsiniz.

Yeni Nesil YolBil Projesi kapsamında Türkiye genelindeki 81 ile ait %100 güvenilir navigasyonunun hazırlandığı ve kullanıma geçirildiği belirtildi. Başarsorf tarafından yürütülen proje kapsamında oluşturulan yazılıma TÜBİTAK’da maddi olarak destek verdi. Aynı zamanda alanında uzman Türk mühendisleri de bu yazılımı oluşturmada aylarca çaba sarfetti. Ülkemize giren özellikle Çin malı navigasyon cihazlarının hem kalitesiz hem de pahalıya mal olduğunu belirten yazılım geliştiriciler, herkeste bulunan telefonlarda %100 gerçek navigasyon hizmeti sunmanın gurunu bizlerle paylaşıyor.

Türk adres belirtme alışkanlığına göre tasarlanan YolBil navigasyon sisteminin en büyük özelliği tam adresi bilmesek de tarif alabilmemiz. Örneğin sıradan navigasyon cihazlarından veri alabilmemiz için tam adresi yazmak gerekirken, YolBil navigasyon sisteminde “Ankara asfaltının aşağısı, çınarlı kahvenin yanı, Polis Karakolunun karşısı gibi” sorguları alabilmeniz mümkün olabilmekte.

Tamamen Türk mühendisliğinin ürünü olan YolBil’in tasarımcısı ve yapımcısı 31 yaşındaki Emrah Yılmaz. YolBil navigasyon sistemi oluşturulurken hiçbir yabancı geliştiriciden yararlanılmadı. YolBil’in en büyük özelliklerinden bir diğeri ise bulunduğunuz yere en yakın itfaye, polis karakolu, hastane gibi önemli merkezleri anında tarif edebilmesi.

Bir önceki yazımız olan Galaxy S4 ve iPhone 5 Rekabetinde Son Durum başlıklı makalemizde Galaxy S4, iPhone 5 ve iPhone 5 Galaxy s4 rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.