Son Eklenenler
Sosyal Medya Savaşlarında Son Durum

Sosyal Medya Savaşlarında Son Durum

sosyal medya yarisiSosyal medya kullanıcılarının en çok tercih ettiği siteler arasında yer alan Facebook, Twitter ve Google+ arasındaki rekabet oldukça kızışıyor. Facebook’un uzak ara lider olduğu bu sıralamada bu zamana kadar Twitter 2.’liği almaktaydı fakat Global Web Index adlı bağımsız araştırma şirketinin 2013 verilerine göre bu sıralama değişmiş görünüyor.

Araştırma sonucuna göre Google+, Twitter’i üye sayısıyla geçerek 2.’liğe yerleşmiş durumda. Sosyal medya takipçileri baz alındığında piyasanın %51’ini Facebook kullanıcıları, %25’ini Google,+ kullanıcıları, %21’ini ise Twitter kullanıcıları oluşturuyor. Google+ toplamda 343 milyonluk üye sayısıyla yakaladığı ikinciliği bırakmayacak gibi görünüyor. 2.’liği Google+’a kaptıran Twitter ise 300 milyonluk kullanıcı sayısıyla 3. sıradan yarışa devam ediyor. Açıklamayı yapan uzmanlar aynı zamanda son altı aylık üye artışları baz alındığında Twitter’in %40 artışla ilk sırada ilerlediğini, %33’lük üye artışıyla Facebook’un onu takip ettiğini, Google+’ın ise %27’lik bir artış kaydettiğini de sözlerine eklediler. Durum böyle olunca sosyal medya da büyük rekabet ilerleyen günlerde neleri beraberinde getireceği konusu tartışılır olmakta.

Bir önceki yazımız olan Sony Alt Seviye Cepleri Bırakıp Yenilere Odaklanacak başlıklı makalemizde Sony, Sony 2013 yeni ürünler ve Sony cep telefonu üretimini genişletiyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.