Son Eklenenler
Samsung Galaxy S4’ün Fiyatı Belli Oldu

Samsung Galaxy S4’ün Fiyatı Belli Oldu

Samsung galaxy S4 FiyatıHenüz ürün piyasaya çıkmadan bile fiyatı hakkında söylentiler çıkmasına rağmen, Samsung tarafından fiyat konusunda kesin bir açıklama yapılmamıştı. iPhone 5 ile birebir rekabet edeceği belirtilen Samsung Galaxy S4, ABD’de, Avrupa’da ve Türkiye’de farklı fiyatlar üzerinden satışa sunulacak.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Galaxy S4, vergiler hariç 580 USD‘den başlayan fiyatlarla piyasaya sürüleceği kesinleşti. iPhone 5’in ABD fiyatı ise 649 USD olarak belirtiliyor. 16-32-64 ve 128 Gigabyte kapasiteli 4 varyantta piyasaya sürülmesi beklenen Samsung Galaxy S4’ün iPhone 5’den daha ucuz olması rekabeti arttıracak gibi görünüyor.

Avrupa’da 16 Gigabyte kapasiteli Galaxy S4 650 Euro‘dan satışa sunulacak. ABD’de olduğu gibi Avrupa’da da iPhone’dan daha ucuz fiyatta piyasaya sürülmesi Apple kanadında endişe yarattı. Aynı zamanda Sony Xperia Z ve HTS One gibi markalarla da rekabetin kızışacağı sonucuna ulaşabiliriz.

Türkiye’de malum uygulanan vergi politikaları sebebiyle, henüz kesin bir meblağ belirtilmedi. Turkcell, Avea ve Vodafone gibi operatörler aracılığıyla satışı planlanan Samsung Galaxy S4‘ün taksitli satış fiyatlarının KDV dahil 2200 TL civarlarında seyretmesi bekleniyor. Türkiye pazarına girdikten birkaç ay sonra uzmanlar bu fiyatların 2000 TL’nin altına ineceği öngörüsünde hem hem fikir.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'de Dijital Reklam Harcamaları 1 Milyar TL'ye Yaklaştı başlıklı makalemizde 2012 dijital reklam harcamaları, Dijital Reklam ve Türkiye 2012 internet reklamı harcamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.