Son Eklenenler
Remote Desktop Android ve IOS İçin Geldi

Remote Desktop Android ve IOS İçin Geldi

Bildiğiniz uzak masaüstü bağlantısı yazılımını mobil cihazlara taşımaya kararlı olan Microsoft, yatırımını şimdi de Android ve iOS için sürdürmekte. Windows işletim sistemlerinden aşina olduğunuz Uzak Masaüstü (remote desktop) uygulaması şimdi de hem Android hem de iOS cihazlar için hazırlandı. Uzak Masaüstü yani Remote Desktop uygulaması sayesinde mobil cihazlar üzerinden kişisel bilgisayarlarınıza ya da Windows tabanlı mobil aygıtlarınıza bağlanmanız mümkün hale getirilmiş. Android işletim sistemleri için buradan, iOS işletim sistemleri içinse buradan indirebileceğiniz Microsoft Remote Desktop yazılımı sayesinde kişisel bilgisayarlarınız ya da mobil aygıtlarınıza sıkıntısızca bağlanabilir, uzak masaüstü özelliği sayesinde tüm verilerinize ulaşabilirsiniz.

Microsoft Remote Desktop uygulaması mobil cihazınızın internet bağlantı hızına göre görüntü kalitesini otomatik olarak optimize etme özelliğine sahip. Aynı zamanda tüm bağlantı şekilleri için de destek vermekte. Microsoft bu uygulamayı hem iOS hem de Android için ayrı ayrı tasarlamış. Buradaki amaç mobil piyasada kullanıcılara Windows işletim sisteminden kopmamaları gerektiğini hatırlatmak. Sonuç itibariyle başta Avrupa ülkeleri ve Türkiye olmak üzere çoğu ülkede kişisel bilgisayarlar hala Windows serisi işletim sistemleriyle kullanılmakta.

Bir önceki yazımız olan Nokia Lumia 525 Hakkında Herşey (Resimli) başlıklı makalemizde Lumia 525, Lumia 525 fiyatı ve Lumia 525 görselleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.