Son Eklenenler
Redhack Grubuna Twitter Darbesi

Redhack Grubuna Twitter Darbesi

redhack twitter hesabi kapatildiDevletlerin resmi web sitelerine yaptıkları saldırılarla tüm dünyanın dikkatini çeken, özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail tarafından kınanan dünyaca ünlü hacker yapılanması RedHack grubuna 150 bin takipçili Twitter hesabı hiçbir gerekçe göstermeksizin tamamen kapatıldı.

Geçtiğimiz haftalarda İsrail’in haber alma teşkilatı Mossad‘a ait web sitesini çökerten grup Mossad’da kayıtlı 35 bin kişiye ait özlük bilgilerini internette paylaşmıştı. Geçtiğimiz aylarda yine devletlerin baskısıyla yaklaşık 40 bin takipçili hesabı kapatılmıştı. Twitter’dan hiçbir açıklama yapılmadan hesapların kapatılmasını sansür olarak algılayan grup yetkilileri; Twitter sitesini de üstü kapalı olarak tehdit etti. Özellikle sosyal medya üzerinde hem Anonymous hem de RedHack gruplarına ait binlerce hesap bulunmakta. Twitter üzerinden Redhack ve Anonymous gruplarını takip eden kullanıcılar Twitter‘ın bu uygulamasını “keyfi” olarak nitelendirdi.

Bir önceki yazımız olan Google 14 Yıl Önce Böyleydi başlıklı makalemizde 1999 yılında google, Google ve Google 14 yıl önce hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.