Son Eklenenler
Outlook.com Tam Kapasite Çalışmaya Başladı

Outlook.com Tam Kapasite Çalışmaya Başladı

Outlook faaliyete basladiMicrosoft‘un aldığı bir kararla tüm hesapların birleştirilip herkese kesintisiz mail hizmetinin verileceği outlook.com web adresindeki tüm çalışmalar tamamlandı. Site yayına gireli yaklaşık 6 ay olmasına karşın özellikle diğer mail servislerini kullananların yoğun şekilde tercihi olmuştu. Outlook.com‘dan yapılan açıklamaya göre 6 aylık süreç içerisinde üye olanların sayısının 60 milyonu geçtiği ve bu rakamın gün geçtikçe artıp katlanacağı belirtildi. Outlook.com‘un beta sürecinin sona ermesi demek artık hotmail, msn servislerini kullananların outlook.com’a transfer edilmeleri anlamına geliyor. Microsoft grubuna ait Hotmail, MSN, windowslive mail kullanıcılarına daha rahat, hızlı, güvenli ve en önemlisi ücretisiz bir hizmet sunmayı planlayan Microsoft, kullanıcıların en kısa zamanda outlook versiyonuna geçmeleri gerektiğinin de altını çizdi.

outlook devri basliyor

Bilindiği üzere Microsoft ve Google arasında geçtiğimiz haftalarda başlayan Scroogled tartışması yaşanmaktaydı. Microsoft’un iddiasına göre Gmail‘in kişisel posta içeriklerini kontrol edip, içeriğe göre reklam yayınlamaktaydı. Bu konuyla ilgili Gmail ve Google’den herhangi bir açıklama yapılmaması ve Gmail reklamlarının geçici olarak kapatılmasıyla halen daha devam eden tartışmada Microsoft’un iddiasının doğru olduğunu söylememiz mümkün.

Aynı zamanda MSN Live Messenger kullanıcılarının Skype platformuna geçirilmeleri ve Messenger kullanımının 15 Nisan itibariyle sona ereceğinin resmen açıklanması, kullanıcılara daha iyi hizmet vermeye başlayan Skype’ın tercih edilmesini de arttırmıştı. Microsoft şirketi yine bugün yaptığı açıklamayla hotmail, msn, windowslive uzantılı mail adreslerini kullanan kullanıcıların da en geç Haziran ayı içerisinde Outlook.com ortamına geçirilmelerinin planlandığı duyuruldu. Mail adreslerinde ve içeriklerde herhangi bir değişiklik ve kayıp yaşanmadan milyonlarca üyesi olan Hotmail, msn, windowslive kullanıcılarının outlook‘tan daha da fazla hoşlanacakları üzerinde duruldu. Outlook platformunun daha güvenli ve kolay kullanılır olması kullanıcıları cezbederken, değişikliğe alışkın olmayanların da Haziran ayına kadar vakitleri olduğunu şimdiden hatırlatalım.

Bir önceki yazımız olan TTNET İnterneti Kesti, 590 Bin TL Cezaya Çarptırıldı başlıklı makalemizde Telekom ceza aldı, TTNET ceza aldı ve TTNET interneti kesti ceza hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.