Son Eklenenler
Outlook.com 10 Aylık Gelişme Raporunu Yayınladı

Outlook.com 10 Aylık Gelişme Raporunu Yayınladı

outlook com 10 aylik raporMicrosoft Temmuz 2012’de aldığı radikal bir kararla hotmail.com web sitesi üzerindeki tüm kullanıcı ve aktiviteleri outlook.com sitesi üzerine taşıdığını bildirmişti. Hotmail.com sitesi üzerinden otomatik olarak açılan Outlook ekranı sayesinde daha stabil mail servisi sunan Microsoft, tamamen değişen tasarımıyl ilk zamanlar yadırgansa da şimdilerde sunduğu ek özellikler sayesinde kolayca sevildi.

Outlook.com sitesinden bugün yapılan açıklamada 10 aylık gelişme raporu kullanıcılarına duyuruldu. Ücretsiz e-posta servislerinin en gelişmişlerinden birisi olan Outlook’da 2012 yılı Temmuz ayından bu yana, üye sayılarında %14’lük artış kaydedildiği, toplam aktif kullanıcı sayısının 400 milyonun üzerinde olduğu ve 125 milyon kullanıcının ise Outlook hizmetini mobil aygıtlar üzerinden kullandığı belirtildi. Outlook.com üzerine entegre edilen yeni özelliklerden en önemlisi, farklı e-mail hesapları üzerinden posta gönderebilmenizi sağlayan SMTP’nin eklenmesi, Skype kullanıcılarına arama yapılabilmesi ve SkyDrive hizmetinin eklenmiş olması sayesinde kullanıcı sayısında artış olduğu söylenmekte.

Aynı zamanda hotmail.com adresiyle birleştirilmeden önce hali hazırda 60 milyon aktif hesap olduğu belirtilen Outlook, Hotmail’de ki hesapların Outlook’a kaydırılmasıyla bu sayının 400 milyonu aştığını, bu taşıma işlemi sırasında 150 milyon gigabyte verinin (e-posta, eklenti, klasörler, dosyalar) sorunsuz ve eksiksizce nakledildiği belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Projeksiyonlu Tablet Promate LumiTab başlıklı makalemizde projeksiyon özellikli tablet, projektörlü tablet ve Promate LumiTab hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.