Son Eklenenler
Microsoft’tan İlginç Bir Patent

Microsoft’tan İlginç Bir Patent

Yazılım sektörünün devi Microsoft geçtiğimiz günlerde aldığı ilginç bir patentle geleceğin sanal teknolojileriyle ilgilendiğini birkez daha ortaya koydu. Günümüz teknolojileri artık öyle bir duruma geldi ki, dünyanın diğer ucundaki yakınlarımızla sanki iç içeymiş gibi sosyalleşebiliyor, duygu ve düşüncelerimizi biririmize teknoloji vasıtasıyla aktarabiliyoruz.

Microsoft, ABD patent enstitüsünden aldığı “Dokunsal Boyut” adı verilen yeni bir patentle insanların birbirleriyle sanki yanyanaymışcasına sarılıp kucaklaşmalarını ve el sıkışmalarını sağlayan “dokunsal geribesleme” teknolojisinin mucidi oldu. Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre bu yeni patent sayesinde birbirinden uzakta olan insanların dokunsal olarak el sıkışması, birbirlerine sarılmaları ve beyaz tahtaya yazı yazabilmeleri gerçek olacak. Bilim kurgu filmlerinden de tanık olduğumuz bir takım teknolojik yeniliklerin gerçekleştiğini görmek teknoloji severleri heyecanlandırıyor.

Bir önceki yazımız olan Türk Mühendislerinin Başarısı Radara Yakalanmayan Jetler başlıklı makalemizde Radara yakalanmayan boya, radara yakalanmayan türk jeti ve Radara yakalanmayan Türk savaş uçağı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.