Son Eklenenler
Merakla Beklenen HTC One ve Onun Muhteşem Özellikleri

Merakla Beklenen HTC One ve Onun Muhteşem Özellikleri

HTC Oneİletişim sektörünün lider kuruluşlarından birisi olan ve geçtiğimiz aylar içerisinde onlarca kez hem özellik hem de fotoğrafları piyasaya sızdırılan, “bugün çıktı, yarın çıkacak” söylentileriyle özellikle uygun fiyata iyi özellikli bir akıllı telefona sahip olma hevesiyle yanıp tutuşanların artık beklemesine gerek kalmadı. Hem fiyatı hem de özellikleriyle HTC‘nin sır gibi sakladığı “One” isimli modeli resmi olarak tanıtıldı. Kırılmaz olarak tabir edilen, düşme ve darbelere karşı korumasıyla daha önceli haberlerimizde duyurduğumuz Gorilla Glass 2 ekrana sahip olan HTC One, hem tasarım hem de özellikleriyle dudak uçuklatacak gibi. 1080 pixel HD görüntü kalitesindeki 4.7 inc boyutlarındaki LCD ekranı, hız konusunda CES 2013‘de kendisini kanıtlamış olan 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 (1.7 Ghz) işlemcisi, 2 Gigabyte RAM ile aynı anda birçok uygulamayı telefonunuz kitlenmeden çalıştırabilmenize olanak sağlamayı başaran HTC One, Alüminyum gövedesi ile hem görünüş hem de sağlamlığını perçinlemiş.

Performans açısından oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan HTC One, Mart ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak. Cihazda bulunan stereo hoparlörler sayesinde müzik ve oyunların seslerini en yüksek canlılıkla dinleyebilme imkanının da sunulduğu HTC One‘da 4 megapiksel çözünürlükte bir kamera bulunmakta.

4 Megapiksel kamerayı duyunca yüzünüzün şeklinin değiştiğini hisseder gibiyiz. Bu kamera öyle böyle değil. 4 megapixel dediysek yanlış anlaşılmasın. HTC yepyeni bir teknoloji kullanarak kamera çözünürlüğünü düşürmüş; buna karşın fotoğraf kalitesinde hiçbir şey kaybettirmemiş. Yani bu kamerayla sanki 13 megapiksel fotoğraf makinesi çözünürlüğünde ve kalitesine fotoğraflar çekebileceksiniz. UltraPixel ismi verilen bu yeni teknoloji sayesinde piksellerin boyutu büyütülerek görüntü kalitesinin korunması sağlanmış. Bu kameralarda bulunan büyük piksellerin, küçük piksellere nazaran daha fazla ışık aldığı ortaya çıkmış. Bu sayede az ışıklı yerlede çekilen fotoğrafların daha kaliteli oldukları anlaşılmıştır. HTC tarafından patenti alınıp kullanılan UltraPixel teknolojisi, standart sensörlü kameralara göre ışığı %300 daha fazla toplama özelliğine sahip. 4 megapiksellik görüntü kalitesi sayesinde aynı anda daha fazla fotoğraf çekilebilmesine olanak sağlanmış. Normal modda saniyede 8 kare fotoğraf çekilebilmesinin yanında çekilen tüm fotoğrafların kalitelerinin 13 megapixellik kameralardan hiç farkı olmadığı da anlaşılmış. Türkiye piyasasına girmesi beklenen bu harika ürünü Teknoloji Defteri olarak mutlaka tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Resident Evil 6 Mart'ın Sonunda Bilgisayarınızda başlıklı makalemizde Resident Evil 6, Resident Evil 6 bilgisayar versiyonu ve Resident Evil 6 Download hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.