Son Eklenenler
Kıbrıs’ta Rum Yönetimine Hack Saldırısı

Kıbrıs’ta Rum Yönetimine Hack Saldırısı

Anonymous Guney Kibris Bakanlik Sitesini HacklediYaptıkları birçok eylemde adlarından sıkça bahsettiren Uluslararası hacker grubu olan Anonymous‘un hedefinde bu sefen bizlerin yakından tanıdığı bir ülke var, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi. Ülkede yapılan başkanlık seçimleri ile ilgili haberlerin yayınlandığı İç İşleri Bakanlığı’nın resmi web sitesi Anonymous’un saldırısına uğradı. Sunucunun hizmet verememesi üzerine yetkililer makineyi kapatma kararı aldılar. Dün yapılan saldırının ardından yaklaşık 24 saat sonra sunucu gerekli güvenlik önlemlerinin alınması ve açıkların kapatılmasının ardından tekrar hizmete açıldı. Muhalif gruplara mensup Anonymous üyelerinin hangi sebepten dolayı bakanlık sitesine saldırdığı düşünüle dursun, özellikle internette özgürlük sloganıyla devlet sitelerini ve önemli şirketlerin web sitelerini hedef alan grup yakın zamanda McDonald ve Burger King gibi şirketlerin Twitter hesaplarını da çökertmişti.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi‘nin resmi makamlarınca yapılan açıklamaya göre herhangi bir veri kaybının yaşanmadığı hack saldırısı ile ilgili soruşturmanın başlatıldığı haberi verildi. Özellikle Avrupa ve Amerika’da ki bir çok korsan saldırıyı gerçekleştiren An0nymous Hacker Grubu‘nun dünya çapında ünlü hackerlerin yanısıra 12.000 civarında katılımcısı olduğunun altını çizen uzmanlar, şirketlerin ve bankaların milyonlarca dolar zarara uğradıklarını da sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Elektrikli Otomobil Çalışmalarına Devlet Desteği başlıklı makalemizde Elektrikle çalışan otomobil türkiye, tübitak elektrikli otomobil projesi ve Türkiye Elektrikli araç projesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.