Son Eklenenler
iPhone 5’e iOS 6.1.4 Güncellemesi Geldi

iPhone 5’e iOS 6.1.4 Güncellemesi Geldi

iphone 5 ios guncellemesiiOS 6’nın biraz hızlı bir şekilde çıkması herkesi şaşırtmıştı. iOS 6’nın erken gelmesiyle beraber birçok sorun da iOS 6’ya gelirken eşlik etmişti. iOS 6 birçok sorun ile geldi ve Apple’a birçok güncelleme yaptırmasınasebep oldu. Kullanıcılar için büyük sorunlar teşkil ediyordu bu sorunlar ve bu sorunlar gerçekten gözden kaçmayacak türden değildi. Yapılan güncellemeler ile büyük sorunlar giderilmiş oldu ve Apple, iOS 6 için son rötuşlarıyapıyor.

Sorunlar

Başta iOS 6, iPhone 5 için Wi-Fi sorunu getiriyordu. Ardından da güvenlik açıkları diğer sorunlara eşlik etti. Wi-Fi  sorunu ve güvenlik açıkları gerçekten biraz cihaz için berbat bir durum ve iOS 6 için gerçekten çok aceleci davranıldığını karşılaşılan sorunlardan görebiliyoruz. Fakat Apple bu sorunlar için özel güncellemeler yayınlayarak bu sorunları cihazlardan uzaklaştırmış oldu. Çok daha güvenilir ve çok daha kaliteli bir iOS 6 için yine güncellemeler devam ediyor…

Son Güncelleme

iPhone 5 için en son gelen güncelleme olan iOS 6.1.4 sadece telefonun hoparlörünün iyileştirilmesi ve ses sisteminin güncelleştirilmesi için getirildi. Sistemsel sorunlar veya güvenlik sorunları gibi şeyler için daha önce güncellemeler getirildiğinden bahsettik. Yeni güncelleme telefonun sesini güncelliyor ve hoparlörünü iyileştirmeye yarıyor. Bunun dışında güncellemenin ek bir getirisi olmadığını söyleyebiliriz.  11,5 MB’lık bir güncelleme, hızlı bir şekilde kurabilirsiniz.

Kurulum

iPhone 5 için standart hatta tüm cihazlar için standart bir kurulumu var. Oldukça basit olduğunu söyleyebiliriz. iPhone 5’in Ayarlar kısmına gelip, Genel’e tıklayarak ardından “Yazılım Güncelleme” kısmına tıklayarak “İndir ve Yükle” kısmından güncellemeyi kurabilir ve telefonunuzu kolay hızlı ve sorunsuz bir şekilde güncelleyebilirsiniz.

iPhone 5 için gelen son güncellemelerden olabilir. Yukarıda da söylediğimiz gibi büyük sorunları çözdüler ve şimdi daha basit sorunlar üzerinde ilerliyorlar. iPhone 5S için çalışmalara başlandı ve iPhone 5 içinde daha güncelleme yapılacağını sanmıyorum, tabi bundan sonra büyük sorun veya sorunlar ortaya çıkmazsa…

Bir önceki yazımız olan Galaxy S4’te Depolama Alanı Sorunu başlıklı makalemizde galaxy s4 bellek sorunu, galaxy s4 depolama sorunu ve galaxy s4 problemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.