Son Eklenenler
İnterneti Kullanan Erkekler, Kadınlardan Daha Fazla

İnterneti Kullanan Erkekler, Kadınlardan Daha Fazla

interner_kullanan_kadin_istatistikDünyanın en ünlü bilişim şirketlerinden birisi olan Intel, geçtiğimiz yıl Birleşmiş Milletler tarafından da desteklenen bir projenin sonuçlarını bugün kamuoyuna duyurdu. “Kadın ve İnternet” isimli araştırma günümüzde kadınların internet kullanım oranlarını öğrenmemize ışık tuttu denilebilir. Dünya üzerinden toplam 2,4 milyar internet kullanıcısının varolduğu sonucuna varılan araştırmada, kullanıcılar gelişmiş, gelişmekte olan ve gelişmemiş ülkeler olarak 3 grupta incelenmiş.

Çıkan sonuca göre gelişmekte olan ülkelerdeki toplam 1.4 milyar kullanıcının yalnızca 600 milyonunun kadın olduğu anlaşıldı bu sayı gelişmiş ülkelerdeki kadınların %40’ının interneti etkin olarak kullanmakta olduğunu kanıtladı. Gelişmemiş ülkelerdeki kullanıcıların yalnızca 5’te 1’inin kadın kullanıcılar olduğu sonucuna varıldı. Ülkelerin refah seviyeleriyle kadın kullanıcıların sayısının doğru orantılı olduğu gerçeğine ulaşılan araştırmada Mısır, Afganistan, Hindistan, İran gibi ülkelerde kadınların interneti uygunsuz gördüğü için kullanmaktan çekindiği gerçeğini de gözler önüne serdi.
ABD’de toplam nüfusun %78’i, Hindistan’da %11’i, İzlanda’da %94’ünün internet erişimine sahip olduğunun da altı çizilerek, internet ağlarının özellikle gelişmemiş ülkelerde arttırılması gerektiği üzerinde duruldu.

Bir önceki yazımız olan Patent Yarışında Son Noktaya Gelindi başlıklı makalemizde apple patentleri, apple samsung patent ve Patent savaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.