Son Eklenenler
İnternet Servis Sağlayıcıları Online Destek Verecek

İnternet Servis Sağlayıcıları Online Destek Verecek

Türkiye’de interneta bağlı abone sayısının giderek artması üzerine doğal olarak şikayetler de çoğalmaya başladı. Tüketiciler; sürekli kesilen internet bağlantılarından, müşteri hizmetlerinin sürekli hizmet vermemesinden ve teknik desteğin yetersizliğinden dolayı BTK’ya (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) yoğun bir şekilde şikayet iletmekteydi. BTK durumu değerlendirdi ve tüm servis sağlayıcılarına 01 Nisan 2014 tarihine kadar alt yapılarını düzenleyerek, bu tarihten itibaren 24 saat online teknik destek verme zorunluluğu getirdi. Tüketici şikayetlerini online olarak kayıt altına alacak olan internet servis sağlayıcıları bu şikayetleri en kısa sürede değerlendirecek. İnternet üzerinden hizmete verecek olan Online Destek Sistemi herhangi bir aksaklıkta tarayıcınız üzerinden otomatik olarak açılabilecek.

BTK Başkanı Tayfun Acarer’in konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Türkiye’de her servis sağlayıcısının tüketici isteği doğrultusunda aynı standartlara kavuşmasında yana olduklarını belirtti. Bu bağlamda başta Avrupa ülkelerindeki Tüketici hizmetlerine benzer işlevlere sahip hizmetlerin ülkemizde de verilmesinin uygun olacağı sonucuna varıldı.

Bir önceki yazımız olan Rusya Yerli Üretim İlk Telefonunu Satışa Sundu başlıklı makalemizde rusya ilk akıllı telefon, Rusya yerli malı akıllı telefon ve YotaPhone hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.