Son Eklenenler
Instagram’da İşler Yolunda Gitmiyor!

Instagram’da İşler Yolunda Gitmiyor!

instagram logoBilindiği üzere 2012 yılında Instagram Facebook tarafından satın alınmış ve Twitter ile bağını koparmıştı. Facebook ile anlaşmasının sonucunda yeni sözleşme şartları yayınladı ve bu sözleşme şartları sebebiyle bir çok kullanıcı Instagram ile yollarını ayırmak zorunda kaldı.

Fotoğraf paylaşmada güzel bir yol olan Instagram Twitter ile yollarını ayırıp Facebook ile yoluna devam etme kararı alınca bir çok kullanıcı kaybetti. Sözleşme şartları konusunda da sıkıntı yaşayan Instagram kullanıcılarının kullanımı bırakmalarının sebepleri arasında başlıca yer alıyor.

Yeni hizmet koşullarınca kullanıcılarının Instagram üzerinden yayınladığı fotoğrafların izin almaksızın reklam konusunda anlaştığı şirketlere ya da kişilere satacağı yönünde çıkan haberlere tepkili olan Instagram kullanıcıları günden güne kullanımı bırakıyor. Instagram ise bu düşüşün nasıl durdurulabileceğinin peşinde. Geçtiğimiz günlerde hizmet koşullarını güncelleyen şirket, gizlilik politikalarında da bazı değişikliklere gitti. Güncelleme sonucunda gerçekleşen değişimleri ise kullanıcılarına elektronik posta atarak duyurdu. AppStats ise bakılınca iç acıtır cinsten. Yaklaşık 16 Milyon aktif kullanıcıya sahip olan Instagram, şu anda sadece 5 Milyon aktif kullanıcı ile yoluna devam ediyor. Kullanıcılarının bir çoğunu kaybetmesinin sebebi şüphesiz kullanım şartları ve gizlilik politikasında yaptığı keskin değişimler.

Büyük kayıp içerisinde olan Instagram bu zorlu virajı nasıl alacak merak konusu. Bir çok kullanıcısını kaybeden ancak pes etmeyeceğinin altını çizen Instagram’ın, bu durum karşısında ki tavrını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Nokia Yeni Ürünü Lumia 620'yi Piyasaya Sürüyor başlıklı makalemizde Lumia 620 fiyat, Lumia 620 özellikleri ve Lumia 620 piyasada hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.