Son Eklenenler
Google, Yandex Rekabetinden Memnun

Google, Yandex Rekabetinden Memnun

Bilindiği gibi arama motoru piyasasına hızlı bir giriş yapan Yandex, uzun bir süreden beri google ile rekabet halindeydi. Google Chrome‘nin baş mühendisi Wieland Holfender’in yaptığı açıklamada Google’nin internetin yaygınlaşmaya başladığı dönemlerden itibaren kendisini sürekli olarak yenilediğini, internetteki gelişmeleri yakın bir şekilde takip ettiklerini ve Yandex’in arama motoru sisteminin Google tabanlı olarak çalıştığını söyledi. Bu durumun yanlış anlaşılmaması gerektiğini de sözlerine ekleyen Holfender, GoogleYandex rekabetinden de oldukça memnun olduklarını belirtti. Yandex’in, Google’nin başlatmış olduğu açık kaynaklı bir projeden hareketle bugünlere geldiğinin de altını çizen baş mühendis Holfender, bu rekabetin daha da gelişerek büyümesinden yana olduklarını ve iki taraflı gelişmenin internet sektörü üzerinde büyük etkisi olacağını açıklaması dikkatleri oldukça çekti.

Google Chrome’nin ardından Yandex‘in de tarayıcı piyasasına girmesi internet kullanıcılarına çok farklı seçenkler sunacağa benziyor. Yandex.Browser adıyla piyasaya sürülen bu tarayıcı, Google Chrome ile olan benzerliğiyle de çok konuşulacak gibi.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Ağlar, Büyük Şirketlerin Kabusu başlıklı makalemizde Şirketler Sosyal Ağları Yasakladı, Şirketlerin internet erişimi ve Sosyal Ağlar Yasak hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.