Son Eklenenler
Google Translate’nin Çalışması İçin Artık İnternet Gerekmiyor

Google Translate’nin Çalışması İçin Artık İnternet Gerekmiyor

google translateGoogle Translate şu anda internetin en iyi kelime ve cümle çeviri uygulaması olarak hizmet veriyor. Google’ın bir hizmeti olan Google Translate kalitesini konuşturuyor. Çoğu çeviri sitesini çıktığı günden itibaren alt etmiş durumda ve birçok ünlü web sitesinde de kullanılmakta. Kaliteli bir çeviri yapıyor fakat bir yere kadar. Sıfır, düzgün çeviri yapması imkansız fakat yaptığı da oluyor. Şöyle bir romanın bir sayfasını çevir deseniz tabi ki düzgün çeviremez kötü bir çeviri ortaya çıkabilir fakat 1 cümle çevirisi yapar 1-2 hata olur onları da siz düzeltirseniz sağlıklı bir çeviriye ulaşmış olursunuz.

Nasıl İnternet Gerekmiyor ?

Böyle bir soru sorarsanız şu an kısıtlı bir durum söz konusu internet kullanılmaması konumunda. Telefonlar için geçerli bir durum olduğunu söylemeliyim. Eğer Android işletim sistemli bir cihaza sahipseniz Google’ın uygulamasını yükleyiniz veyahut yüklüyse güncellemesini yapınız bundan sonrası ise birkaç ayar gerektiriyor sonrasında internet bağlantısı gerektirmeden çeviriyi kolayca yapabiliyorsunuz.

Google, Android4.1 JellyBean tanıtıldıktan sonra böyle bir yeniliğin olacağından bahsetti ve uyguladı. Android’de sorunsuz bir şekilde uygulama çalışmaktadır.

Nasıl Yapabilirim ?

Uygulamanın güncellemesi 6 MB bu güncelleştirmeyi yaptığınız sürece internet bağlantısı gerekmeden çeviri yapıldığından bahsedilmekte. Uygulamayı açıp sağ üst taraftan Ayarlar kısmına tıklayıp Çevrimdışı diller kısmına tıklayıp istediğiniz dili seçip indirdiğiniz takdirde o dil üzerinde çevirileri internet bağlantısı gerekmeden kolayca yapabilmektesiniz. Yani öncelikle çevireceğiniz dili indireceksiniz ondan sonra internet bağlantısı gerekmeden o dil üzerinden çeviriler yapmaktasınız. Eğer indirmediğiniz dil olursa o dilleri de Google’ın sunucusu üzerinden internet üzerinden çevirisini yapabilirsiniz. Tekrar söyleyelim, çevireceğiniz dili önceden indirmelisiniz.

Başlangıç için Google çevrimdışı yani internet gerekmeden çeviri için güzel bir yöntem seçmiş. İleride bu yöntemlerini geliştirip çok daha iyi sonuçlar elde edeceğinden şüphemiz yok…

Bir önceki yazımız olan Redhack Grubuna Twitter Darbesi başlıklı makalemizde redhack, Redhack e twitter darbesi ve redhack sansürlendi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.