Son Eklenenler
Google’dan Bedava 15 GB Veri Alanı

Google’dan Bedava 15 GB Veri Alanı

Google kapasite arttiriyorGoogle şirketi şimdiye dek sunduğu tüm hizmetlerde kesintisiz kullanım güvencesini kullanıcılarına yansıtmayı başardı. Öyleki son zamanlarda artan veri trafiği geçtiğimiz aylarda Google tarafından yeni veri bankaları kurulmasıyla bir nebze de olsun rahatlatılmış gibi görünüyor. Son teknoloji ürünü yeni veri bankası sizlere daha önceki haberlerimizde belirttiğimiz gibi Belçika’nın St. Ghislain kasabasındaki yaklaşık 500 milyon dolarlık bir yatırımla destekleyerek oluşturduğu depolama alanının kullanılmaya başlanmasıyla Google birçok uygulamada farklı kapasite arttırımlarına gitti.

Bilindiği gibi Gmail uygulamasının kapasitesi 10 GB olarak belirtilirken Google Cloud (bulut sistem) uygulamasında kullanıcı başına 5 gigabyte kapasite verilmekteydi. Hem Amerika’da hemde Avrupa’da ki veri bankası çalışmalarının sonlanmasıyla Google her iki hizmet için de kapasite arttırımına gittiğini açıkladı. E-posta hizmeti olan Gmail için 15 Gigabyte kapasite ve Cloud sistem için ise eskiden 5 gigabyte olan kapasitesini 15 Gigabyte olarak belirlediğini açıklayan Google diğer birçok uygulama için de kapasite arttırma yoluna gittiğini belirtti.

Google’ın resmi bloğundan yapılan kesin açıklamaya göre ise 100 gigabyte değerinde ek alan isteyen kullanıcılara ayda 4.98 USD’lik bir fiyatla ek alan verilebilecek. 100 Gigabyte ile yetinmeyen kullanıcılara ise istedikleri taktirde 200 Gigabyte ek alan yalnızca 9.99 USD fiyat ile sağlanabilecek. Google’a ait sanal sürücü hizmeti olan Google Drive üzerine entegre edilecek yeni uygulama ile hangi servisin ne kadar kapasite ile kullanıldığı an be an kontrol edilebilecek.

Bir önceki yazımız olan Google Galaxy S4'e TouchWiz Sürprizi Yaptı başlıklı makalemizde Galaxy S4, Galaxy s4 google anlaşması ve Samsung TouchWiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.