Son Eklenenler
Google’dan 500 Milyon Dolarlık Yatırım

Google’dan 500 Milyon Dolarlık Yatırım

google 500 milyon dolar yatirimGiderek artan online kişi sayısına paralel olarak dünyanın en çok ziyaret edilen sitelerini barındıran veri merkezlerindeki doluluk oranlarındaki fazlalık sebebiyle, kaliteye önem veren Google‘dan yeni veri merkezi için 500 milyon değerinde yatırım gelecek. Amerika’nın California bölgesindeki Mountain View adlı kentte şuan kullandığımız youtube, google gibi hizmet ve uygulamaların veri merkezi bulunuyor. Google tarafından hergün yeni bir uygulama internet ortamında yerini alıyor buna bağlı olarak giderek artan ziyaretçi sayısındaki talebi karşılayabilmesi oldukça gün hale gelmekte. Google geleceğe yönelik aldığı kararlarda bir takım acil durumlar sezmiş olmalı ki 2013 yılı içerisindeki harcama kalemlerinde dişe dokunur değişiklikler yaptı. Amerika‘da ki veri merkezinin giderek yetersizleşen kapasitesinin farkında olan Google, Belçika’nın St. Ghislain kasabasındaki yedek veri merkezini güçlendirip oraya transfer olma kararı aldı.

Belçika’nın başkenti Brüksel’e 1 saat uzaklıkta endüstriyel bir kasaba olan St. Ghislain‘de ki enerji verimliliği bazında ilk sırada yer aldığından dolayı Google tarafından yatırıma açık bölge olarak tespit edilmiş olması oldukça geçerli bir sebep.

130 kişinin istihdam edildiği Belçika’da ki veri merkezinde Youtube ve Google hizmetlerinin link kontrolleri, spam kontrolleri yapılmakta. Eğer bahsedildiği gibi 500 milyon dolarlık yatırım gerçekleşirse adı geçen veri merkezinde yaklaşık 2000 kişinin istihdam edilmesi planlanmakta.

Bir önceki yazımız olan TTNET E-Ticarete Başlıyor başlıklı makalemizde okacabukaca.com, TTNET ve ttnet e ticaret hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.