Son Eklenenler
Google Chrome 25 Ses Tanıma Ve Dikte Etme Özelliği

Google Chrome 25 Ses Tanıma Ve Dikte Etme Özelliği

Google Chrome Web Speech ozelligiGoogle’ı masaüstü internet tarayıcısı Chrome’un sık sık güncellemeler yaptığı döneminde bir sonraki durak Chrome 25 oldu. Bu yeni sürüm ile birlikte Web Speech API desteği de sunulmaya başlandı.

Bu, söz konusu API desteğinden istifade herhangi bir web uygulamasının sesli komutlarla kontrol edebileceği, web siteleri üzerinde dikte özelliğinin kullanılabilir diller anlamına geliyor.

Google’ı ses tanıma sistemi bazı dilleri henüz tanımıyor. Bu da Chrome 25 ile gelen bu yenilikten tam anlamıyla yararlanabilemeyeceğiniz anlamına geliyor. Kaynak bağlantı bölümünde yer alan test sayfası üzerinden Chrome 25 ile bir test gerçekleştirerek sistemin ne kadar doğru şekilde çalıştığını görebilirsiniz. Chrome 25, Chrome ‘un yüklü olduğu sistemlere otomatik olarak yükleniyor. Tabii ki, yazılım versiyonu kontrolünü elle yaparak Chrome 25 sürümüne otomatik güncelleme gelmeden önce de geçmeniz ve bu Yenilikten kullanıma hemen başlamanız mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Gençlik Formülü Bulundu başlıklı makalemizde Gençleştirici hap, gençlik hapı ve genlik formüllü hap hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.