Son Eklenenler
Gmail Postalarımızı Okuyor!!!

Gmail Postalarımızı Okuyor!!!

google Scroogle Google maillerimizi okuyorEvet yanlış duymadınız. Ücretsiz elektronik posta servisi sağlayıcısı Google, uzun zamandan beri kişisel e-maillerimizi okuyor. Bu açıklamayı dün Microsoft yetkilileri yaptı ve Google’yi kişisel e-maillerimizi kontrol edip okumakla suçladı. Microsoft’un yeni kampanyası “Gmail Sizi Scroogle’lamasın” bu ne anlama geliyor biraz konuyu açalım ve isterseniz gerilere gidelim.
Geçtiğimiz aylarda siz de hatırlarsınız ki, Microsoft ile Google arasında uygulama anlaşmazlıkları mevcuttu, Microsoft yeni üreteceği akıllı telefonlarda ve yeni işletim sistemi Windows Phone’da Google uygulamalarını kullanması için Google şirketinden izin alamamıştı. İzin alamamasından kaynaklanan sorunlar yüzünden Microsoft, yeni işletim sistemi üzerine Google uygulamalarını dahil edememiş ve pazarlıktan çekilmişti. Google bir zafer kazandığını düşünerek, Microsoft‘u yendiğini iddia etti fakat bu başına gelecekleri hesap edemedi. Microsoft geçtiğimiz hafta “Have You Been Scroogled” yani Google sizi scroogle’masın sloganıyla tüm kullanıcıları uyardı. Uyarının özeti şu şekilde.

Gmail kullanıcıları kendi gönderdikleri ya da kendilerine gelen e-maillerin içeriklerinin Google tarafından kontrol edilip içeriklerine göre Gmail reklamlarını şekillendirdiği ortaya çıktı. Size gelen maillerin Google tarafından kontrol edilmesini etik bulmayan Microsoft, konuyu mahkemeye de taşıdı. Elinde yeterli delillerinin olduğunu belirten Microsoft yetkilileri Gmail’in bu durumu ortadan kaldırması gerektiğini savunarak, kullanıcıları hem hızlı hem de güvenli olan Outlook mail servisini kullanmaya davet etti. http://www.scroogled.com web sitesi üzerinden bu kampanyayı yürüten Microsoft, milyonlarca kullanıcının da desteğini arkasına aldı. E-postalarınızın okunup size özel reklamların görünmesinin hoş hiç de etik olmadığı ortadayken, hala Gmail kullanmanın anlamının olmadığını belirten uzmanlar kullanıcıları uyarıyor. Microsoft tarafından açıkan web sayfasında Gmail’deki içeriğe göre reklam yapıldığını anlatan videolar da mevcut. Bu videolardan birisini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 7'yi İstediğiniz Gibi Kişiselleştirin başlıklı makalemizde Sunrise Seven, Sunrise Seven kullanımı ve Windows 7 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.