Son Eklenenler
Gmail 9. Yaşını Kutluyor

Gmail 9. Yaşını Kutluyor

gmail 9 yasinda2005 yılında kullanıma açılan en popüler mail servislerinden birisi olan Gmail bu yıl kuruluşunun 9. yılını kutluyor. İlk çıktığında 2 GigaByte kapasiteyle kullanıcılar tarafından sırf kapasitesi için tercih edilen Gmail hızı ve güvenliğiyle de birçok kullanıcıdan atrı not almıştı. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen konsept olarak aynı kalan Gmail, ilk zamanlar referanslı üye kabul ederken talebin artmasıyla 2007 yılından itibaren referanssız üye kabulüne başlamıştı.

Bugün 10 gigabyte kapasitesiyle 200 milyonun üzerinde üyeye sahip olan Gmail, özellikle spam karşıtı çalışma mantığıyla ve diğer mail servislerini tek hesaptan yönetebilme özelliğiyle ençok tercih edilen ücretsiz servislerden birisi olarak kabul edilmekte. Yazımızın devamında Gmail hizmetinin kurulduğu yıldan günümüze kadar katettiği gelişmeleri inceleyebileceğiniz infografiği sizlere sunuyoruz.

gmail infographic evolution

Bir önceki yazımız olan Facebook Home İçin Çekilen Reklam Filmi başlıklı makalemizde Facebook, Facebook Home ve Facebook Home indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.