Son Eklenenler
Galaxy S4’te Depolama Alanı Sorunu

Galaxy S4’te Depolama Alanı Sorunu

samsung galaxy s4 bellek sorunuSamsung’un 60 ülkede satışa çıkarttığı Galaxy S4’ten kullanıcılar dert yanıyor. 16GB’lık depolama alanı bulunan S4’lerde depolama alanı sorunu kullanıcıların başını ağrıttı. Sistem dosyalarından dolayı kullanıcılar 16GB’lık alanı tam anlamıyla kullanmıyorlar…

Nasıl Bir Sorun ?

Galaxy S4’ün 16GB’lık cihazında 7GB’lık bir bölümünün dolu olduğunu ve sadece 9GB’lık boş bir alanın bulunduğu ve sadece o 9GB’lık bir alanın kullanıldığı kullanıcıların başını iyice ağrıtmaya başlattı. 7GB’lık alanda ise TouchWiz ve cihazda bulunan uygulamaların kullanıldığı söyleniyor. Galaxy S4 kullanıcıları bu sorundan çok dert yanıyor. Çünkü 16GB’lık bir alanı dolu dolu kullanmayı planlarken 9GB’lık alanın kullanılması gerçekten büyük bir sorun teşkil ediyor.

En azından Samsung 16GB derken 16GB’ın tamamını kullanıcılara ayrıldığını ve o 7GB’ı da sistem dosyalarına ayırıp 23GB’lık bir alan çıkartsaydı belki de bu sorunla karşılaşılmayacaktı veya bu durumubelirtseydi çok daha iyi olurdu. Kullanıcılar bunu dikkate alarak 16GB yerine 32GB’lık depolama alanına sahip bir Galaxy S4 alırdı veya bunu dikkate alarak bir cihaz sahibi olur bu tür sorunlardan dert yanmazdı…Bu sorundan dert yanan kullanıcılar ise seslerini Samsung’a duyurmayı başardı ve beklenen açıklama geldi ama o da gerçekten bir çözüm yöntemi olsa bile bekletecek bir çözüm yöntemi diyebiliriz.

“Galaxy S4’ün 16GB’lık sürümünde yaklaşık 7GB’lık bir bölüm, sisteme ayrılmıştır. Bu bölümün kullanıcılara yararı ise yüksek çözünürlüklü bir ekran sağlayabilmesi ve gereken uygulamalara ayrılmıştır. Galaxy S4’te ki 7GB’lık alan Galaxy S3’ten 1GB daha büyük. Eğer 9GB kullanıcılara yetmiyorsa microSD kart alıp depolama alanını genişletebilirler…” dedi.

Samsung’un unuttuğu şey ise microSD kart kullanılabilmesinin şu an mümkün olmadığı… Her ne kadar güzel bir çözüm yöntemi olsa da microSD karta, Jelly Bean ile birlikte gelen uygulama yüklemenin ortadan kaldırılması Samsung’un unuttuğu noktalardan bir tanesi diyebiliriz. Kullanıcılar zaten çoğunlukla uygulama için fazla depolama alanı bulunan cihazları tercih ediyor. microSD kart Jelly Bean’den kullanıcıların yardımına koşuyordu fakat artık o da mümkün olmadığına göre uygulamalar için Galaxy S4 kullanıcıları 9GB ile yetinmek zorunda kalacaklar…

Bir önceki yazımız olan Youtube Yükle Kazan Fırsatı başlıklı makalemizde video yükle para kazan, youtube iş ortaklığı ve Youtube para kazan hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.