Son Eklenenler
Financial Times Hacklendi

Financial Times Hacklendi

Financial Times hack edildi suriyeAmerika’nın en ünlü gazetelerinden birisi olan, günde 120 milyonun üzerinde tirajla tüm dünyada takip edilen Financial Times‘a ait resmi Blog ve tüm sosyal medya hesapları; kendilerine Suriye’nin Elektronik Ordusu adı verilen bir hacker grubu tarafından hack edildi.

Financial Times a ait web sitesine, resmi blog adresine ve tüm sosyal medya hesaplarına “Suriye Elektronik Ordusu tarafından hacklendiniz” şeklinde yazı bırakıldı. Aynı grup 2 hafta önce Associated Press‘e ait Twitter hesabını da ele geçirmişti. Son günlerde özellikle ünlü banka ve yayın kuruluşu onlarca şirkete düzenlenen siber saldırılar tüm dünyada yankı bulmakta. Suriye yanlısı hacker grubu tarafından yapılan açıklamada Suriye Devlet Başkanı Esad’a sonuna kadar destek verdiklerini, ülkelerinde oynanan tüm oyunların ABD tarafından planlandığını ve sonucunun ağır olacağını söylemesi oldukça düşündürücü.

Aynı Hacker grubu geçtiğimiz hafta Associated Press’e düzenledikleri saldırıda Beyaz Saray’a havadan saldırı düzenlendiğini ve Başkan Obama’nın ağır yaralı olduğu haberini tweet etmiş ve sanal alemde büyük bir panik yaratmıştı. Suriye yanlısı hacker grubu tarafından yapılan saldırılarda web sitelerine Suriye’de ki iç savaşın gerçek yüzünü gösteren yazı ve videolar paylaştıkları belirtilmekte.

Bir önceki yazımız olan AppStore'un 50 Milyarıncı Şanslısı başlıklı makalemizde AppStore 50 milyarıncı uygulama, AppStore ödül kazanan ve AppStore talihlisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.