Son Eklenenler
Facebook ve Twitter’da T.C. Protestosu

Facebook ve Twitter’da T.C. Protestosu

facebook tc protestosuSon haftalarda özellikle sosyal medya üzerinde hükümet karşısı protestolara bir yenisi daha eklendi. Bu seferki protesto T.C. protestusu. Çoğunuz Facebook ya da Twitter sitelerinde takip ettiklerinizin ya da arkadaşlarınızın isimlerinin başına T.C. kısaltmasını koyduğunu görmüşsünüzdür. Bunun sebebini kısaca açıklayalım:

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık kurumlarının bazılarındaki tabelalarda T.C. Sağlık Bakanlığı ibaresindeki T.C. kısmının kaldırılması üzerine ve bu durumun tepkiyle karşılanması sonucunda özellikle sosyal medyada binlerce kişinin isimlerinin başına T.C. ibaresini eklemesiyle sonuçlandı. Gazeteler ve internet siteleri T.C. eyleminin sorumlusu olarak “inci sözlük” ve “inci caps”ı gösteriyor.

Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı’ndan resmi bir açıklama yapıldı ve “T.C. kısaltmasının hiçbir sıretle kaldırılmadığı, durumun provokasyondan ibaret olduğu ve halkın duruma sağ duyuyla yaklaşması gerektiği” bilgisi verildi.

Son günlerde Facebook üzerinde devam eden T.C. protestosuna Teknoloji Defteri olarak biz de katılma kararı aldık ve sosyal medya hesaplarımızdaki isimlerimizin başına T.C. ibaresini yerleştirdik. Türkiye Cumhuriyeti‘nin vatandaşları olarak yaşadığımız topraklara ihanet edecek her türlü musubetin karşısındayız.

Bir önceki yazımız olan Sony Xperia Z, Türkiye Fiyatları Belli Oldu başlıklı makalemizde AVEA xperia z kampanyası, Sony Xperia Z fiyat ve Sony Xperia Z Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.