Son Eklenenler
Facebook’un Sahibi Zuckerberg Siyasete Atılıyor

Facebook’un Sahibi Zuckerberg Siyasete Atılıyor

mark zuckerberg politikaya atildiSosyal medyanın devi olan Facebook şirketinin kurucusu ve yöneticisi Mark Zuckerberg, kendi ülkesinde hali hazırda uygulanmakta olan göçmen politikasını değiştirmek, ülkesindeki eğitim seviyesini yükseltmek ve bilimselliği arttırmak amaçlı siyasi bir grup kurarak grubun başına geçti.

Amerika Birleşik Devletleri’nde son yıllarda uygulanan göçmen politikalarının ülkenin gidişhatını kötüye götürdüğü, eğitimsiz ve bilgisiz binlerce yabancının göçmen statüsünde ülkeye alınarak istihdam sağlandığının, fakat ülkenin ekonomik ve politik durumunu zora soktuğunun altını çizen Mark Zuckerberg, ülkesinin göçmenler konusunda daha faklı bir yaklaşım sergilemesi gerektiğini söyledi. Bu bağlamda Fwd.us adlı siyasi bir grup kurduğunu ve politikacılardan bazılarını da gruba dahil ettiklerini belirten Zuckerberg, önümüzdeki seçimlerde politikaya atılabileceğinin de sinyallerini verdi. The Washington Post gazetesine demeç veren ünlü iş adamı Zuckerberg, özel yetenekleri olan göçmenlerin istihdamında sıkıntı olmamasını, fakat vasıfsız kişilerin ülkeye alınmamasını rica etti.

Ayrıca orta ve yüksek öğretim kurumlarındaki bilimsel yeterliliklerin de takipçisi olacaklarını belirten Zuckerberg, kapasiteyi yükseltecek birtakım bilimsel çalışmalar yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Galaxy S4'ün Yeni Reklamları başlıklı makalemizde Galaxy S4 fiyatı, Galaxy s4 özellikleri ve galaxy s4 reklam hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.