Son Eklenenler
Facebook’un Akıllı Telefonu

Facebook’un Akıllı Telefonu

facebook home akilli telefonSosyal paylaşım siteleri içerisindeki prestijli yeri ve reklam gelirlerinden elde ettiği milyarlarca doları Facebook yönetimi farklı sektörlere kanalize etmek suretiyle karını arttırma planlarına girdi. Öyle ki Facebook’un karargahı Menlo Park’ta dün düzenlenen basın toplantısında geçtiğimiz haftalarda piyasaya sunulan Facebook Home uygulamasının detaylarına girildi ve bu uygulamayla %100 uyumlu cep telefonuFacebook Home” üretileceği bilgisi verildi.

Menlo Park’ta Facebook gerçekleştirmiş olduğu organizasyonda Android işletim sistemli telefonunu canlı ve ayrıca da sosyal bir telefona dönüştürmeye imkan veren yeni uygulamasıyla uyumlu Facebook Home’u resmi olarak tanıttı.  Ayrıca kullanıcıların da Dünyayı uygulamalar yerine de arkadaşları vasıtası ile görmesini sağlayacak olan yep yeni bir deniyim sunan ve bunun yanında da en son teknoloji olan Home sohbet balonları, kapak akışı gibi bir çok özellikleri sayesinde sevenleri ile buluşmayı bekliyor.

Ayrıca ilk duyulduğu andan itibaren büyük bir hedef kitleye hitap edeceği düşünülen bir tasarımla beğenilmemesi içten bile değil. Bunların yanında ayrıca akıllı cihazlar deneyimini tamamen değiştirmeyi, kullanıcılarının da daha bağlantılı bir hale getirmeyi ve oldukça fazla bir şekilde sevdikleri ile yakınlaştırmayı hedefliyor. Buna göre ise kullanıcılar artık her zaman istedikleri kişiler ile istedikleri zaman iletişime kolaylıkla geçecekler ve sorunsuz bağlanacaklar.

Kullanıcı odaklı çalışması planlanan Facebook Home uygulaması ve bu uygulamayı yepyeni bir cihazla birleştiren Facebook, hem Android hem daha hızlı bir platform hemde uygulamalar konusunda daha özgür bir kullanıcı kitlesi oluşturmayı planlıyor. Telefonun ana ekranında yer alacak olan Cover Feed özelliği ile Facebook Home, uygulamaya girmeden son güncellemeleri ekranınızda görmenize olanak sağlayacak. Aynı zamanda gelen ve gönderilen mesajları Chat Heads sistemi sayesinde arşivleyebilecek ve bu mesajlara istediğiniz zaman tekrar ulaşabilme imkanına sahip olabileceksiniz.

Facebook Akıllı Telefonun Özellikleri

Android 4.1 işletim sisteminin kullanıldığı yeni ürün Facebook Home, 4.3 inc büyüklüğünde bir ekrana ve çift çekirdekli 1.5 GHz Snapdragon 400 serisi işlemciye sahip. Ayrıca 2 gigabyte RAM kullanılmasına büyük ihtimalle bakılıyor. Fiyat konusunda şimdilik herhangi bir gelişme olmamasına karşın, performans bakımından sınırları zorlayacak bir cihaz profili çizmekte.

facebook home akilli telefon

Bir önceki yazımız olan PlayStation 4 ile Tanışın (Video) başlıklı makalemizde DualShock 4, DualShock tanıtımı ve PlayStation 3 tanıtım video hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.