Son Eklenenler
Facebook Trusted Contacts Özelliği

Facebook Trusted Contacts Özelliği

facebook trusted contacts ozelligiAdından da anlaşılacağı gibi sosyal medya devi giderek artan hesap hırsızlığına karşı yepyeni önlemler alma yoluna gidiyor. Yeni özelliğin ismi ise Trusted Contact yani Güvenilir Kişi. Aslında bu sisteme çok da yabancı değiliz, Facebook 2011 yılından beri güvenilir kişi özelliğini kısman kullanıp çalınan hesabınızı tekrar kurtarmanıza yardımcı olmaktaydı. Şimdiyse bu özellik resmen hayata geçirildi.

Trusted Contact Ne İşe Yarıyor

Trusted Contact özelliğinin altında yatan ana fikir ise şu şekilde: gerçek hayatta tanıdığınız 5 kişiyi belirleyip, hesabınızın başkalarının eline geçmesi halinde bu 5 kişinin birisinden faydalanarak hesabınızı tekrar alabilmeniz mantığıyla çalışıyor. Facebook tarafından yapılan açıklamada güvendiğiniz 5 arkadaşınızı şimdiden belirleyip kendilerine kod gönderilmesini sağlayarak ileride meydana gelecek hesap hırsızlıklarına anında müdehale ile hesabınıza tekrar kavuşabilmeniz şeklinde belirtilmekte. Facebook belirleyeceğiniz 5 kişinin günlük hayatta araba anahtarınızı bile teslim edebileceğiniz yakınlıkta olması gerektiğinin hatırlatırken, dünyada ilk defa uygulanan Trusted Contacts metodunun şimdiye kadarki beta kullanımlarında oldukça başarılı olduğu sonucuna varıldığı belirtilmekte.

Bir önceki yazımız olan iPhone 5'e iOS 6.1.4 Güncellemesi Geldi başlıklı makalemizde iOS 6.1.4 güncellemesi, iPhone 5 ve iphone 5 iOS 6.1.4 güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.