Son Eklenenler
Facebook Tasarımını Değiştiriyor (Resimli)

Facebook Tasarımını Değiştiriyor (Resimli)

Facebook yeni tasarimÇok değil bundan 3 yıl öncesine gidelim Facebook kullananlar hatırlayacaklardır, tek sütunlu pek fazla yormayan görünümünü. Yaklaşık 2 yıl önce Facebook cesurca bir karar aldı ve aşamalar halinde kullanıcıları Zaman Tüneli tasarımına geçmeye mecbur bıraktı. Facebook o kadar ısrarcı davrandı ki, birçok yazılım geliştirici zaman tüneli tasarımından kurtulmak için birçok uygulama geliştirerek Facebook sayfasında yayınladı ve bu uygulamaları birçoğumuz kullandık. Şuan itibariyle Zaman Tüneli görünümüne bir nebze de olsa alışmışken Facebook yine tasarımını değiştireceğini açıkladı. 7 Mart tarihinde bir açıklama yapacağını açıklayan Facebook’un ne ile ilgili bir duyuru yapacağı merak konusu olmuşken internet sitelerinde gün içerisinde yüzlerce fısıltı dolaştı.

The Next Web isimli web sitesinden yapılan açıklamaya göre Facebook tasarımını tamamen değiştiriyor. Zaman Tüneli tasarımı üzerinde detaylı oynamaların yapıldığı yeni tasarımı hakkında bilgilerin verildiği habere göre Facebook yine tek sütunlu bir tasarıma dönme kararı aldı. Resimlerle desteklenen yeni tasarımın özellikleri ise ilginç. Bir takım uygulama ve grupların Facebook sayfasının sağ ve sol bölümlerine yerleştirildiğinin göze çarptığı yeni tasarım, beğenilenler bölümü, hakkında bölümü ve arkadaşlarınızın gruplandığı kısımları ekranın soluna yığmış durumda. Yeni tasarımı kullanım bakımından birçok kolaylı beraberinde getiriyor şeklinde yorumların yapıldığı açıklamada tasarımın ne zaman kullanılmaya başlayacağı soru işareti. Facebook 7 Mart’ta ne açıklama yapacak bütün dünya bunu beklerken, yeni tasarım dedikodusunun ardından nelerin çıkacağı ise tartışılır. Facebook‘un yeni tasarımı ile ilgili fotoğrafa yazımızın en altınan ulaşabilirsiniz.

Facebook yeni tasarim

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S4 14 Mart'ta Piyasalarda başlıklı makalemizde Galaxy S4, Galaxy S4 ne zaman piyasaya çıkacak ve Samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.