Son Eklenenler
Facebook Hacklendi

Facebook Hacklendi

facebook hacker saldirisiGeçtiğimiz hafta sizlerle Twitter‘a yapılan korsan saldırısı hakkında bilgi vermiştik. Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta Twitter’e yapılan saldırı sonucunda yaklaşık 250 bin hesap bu saldırıdan etkilenmiş olup hesap bilgileri bilgisayar korsanlarının eline geçmişti. Bu sefer bilgisayar korsanları Facebook‘u hedef aldı. Facebook çalışanlarının iş bilgisayarlarından zararlı yazılım içeren bir web sayfasını ziyaretlerinin ardından, bilgisayarlara yerleşen kötü amaçlı yazılım sebebiyle Hacker saldırılarına açılan Facebook, bugün sabaha karşı saldırıyla burun buruna geldi.

Facebook tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, Hackerler tarafından çalışanlarının bilgisayarlarına yerleşen truva atı sebebiyle web sitesi genel bir saldırı açığıyla karşı karşıya kalmış. Neyse ki saldırı erken tespit edilip açıklar tamamen kapatılmıştır. Twitter saldırısının bir benzeri olan ve DDos Attack olarak isimlendirilen bu saldırı türünden Twitter de olduğu gibi kullanıcılar etkilenmemiştir. Facebook’ta ki hiçbir kullanıcı ve sayfanın etkilenmediği bu saldırıyı yapan gruplar tespit edilmeye çalışılmaktadır. Sitenin olağan çalışmasının hiçbr suretle durdurulamadığı ve kesintisiz hizmetin devam ettiği Facebook, özellikle Twitter’a yapılan hack saldırısından da endişe duymuş olacak ki sistem güvenliğini en üst düzeyde tutmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Yeni Cep Telefonlarında Hızlı Şarj Dönemi Başlıyor başlıklı makalemizde Hızlı şarj 1.0 teknolojisi, hızlı şarj teknolojisi ve Quick Charge 1.0 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.