Son Eklenenler
Durak Yok Yola Devam İETT Hacklendi

Durak Yok Yola Devam İETT Hacklendi

İETT (İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri) tarafından işletilen Metrobüs hizmetinden yararlanan yolcular bugün büyük bir sürprizle karşılaştı. Yolcuların varış noktalarındaki istasyonları ve varış sürelerini belirten ekranlar bugün yolcuları şaşırttı. Hiç beklemedikleri bir anda karşılarında “Durak yok yola devam” “İETT veritabanı qeyff” gibi ilginç uyarılarla karşılayan yolcular öncelikle ne olduğunu şaşırdı. Yaklaşık 15 dakika kadar süren bu ilginç uyarı yazılarının ardından bir terslik olduğunu anlayan yolcular İETT’nin hacklendiği kanısında hem fikir oldu. İETT tarafından duyuru ve uyarı sistemlerinin hacklendiği açıklaması gecikmedi.

Kimin yaptığıyla ilgili bir açıklama yapılmamasına rağmen İETT yetkilileri konuyu araştırdıklarını belirtti. Yalnızca tek merkezden müdahale edilebilen İETT duyuru ve durak ekranlarının bu şekilde uzaktan müdahalelerle çökertilmesi oldukça ilginç. Yolcular tarafından fotoğrafı çekinen İETT hack olayı sosyal medyada en çok konuşulan olaylardan birisi oldu.

iett hacklendi 2

Bir önceki yazımız olan PC Kullanıcılarına GTA 5 İndir GTA 5 Full İndir başlıklı makalemizde Grand Theft Auto 5, GTA 5 ve GTA 5 bilgisayar versiyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. Helal Nasıl Hacklediler? kimelr vayyyy
    aninimus bile yapamaz (saka)
    kimler açaba?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.